4.3. 2012 Třešinka, agi, frisbee a procházkování

Aneta: Výjimečně sem píšu dnes já, protože mám pro vás pro všechny kráááásnou zprávu. V pátek přibyla do naší rodinné smečky Cherrynka, krásná buldočka. Bohužel se tahle holčička neměla v životě zrovna nejlíp. :( Zbavil se jí její majitel, který si říkal milovník psů, poté, co mu přestala rodit štěňátka. Ano, Cherrynka byla taková malá továrna na štěnísky. Zachránila ji moc fajn holčina Tatiána Brhlíková společně se svou kamarádkou Marií Vietovou (doufám, že nekomolím zase jména :)). No a pak už byl jen krůček k tomu, aby se holčička dostala k nám. :)))

Cherrynku jsem přivezla v pátek, jela jsem pro ni dalekou cestu až na Slovensko, ale řeknu vám, ta cesta stála za to!! Je úžasná, moc jsem si ji zamilovala a kdybych mohla, hned ji mám doma. :) Protože se ale na tři pejsky opravdu necítím a můj pidi byt není zrovna nafukovací, dohodli jsme se, že tahle fešanda bude bydlet u mých rodičů, kde bude dělat společnost Bubu. A já ji tak budu mít blízko a budu ji často vídat. :) Dnes jsme s Cherrynkou byli na veterině a máme skvělou zprávu, její rozbor krve je naprosto fenomenální!! Ani jsme tak super výsledky nečekali, protože za celý život nebyla téměř očkovaná, odčervená, nikdo jí neošetřoval ouška ani očka, čehož následkem je ušní svrab, zánět a vtočené třetí víčko. Jinak je Cherrynka strašně hubená, tak si jí teď pěkně vykrmujeme. Všeho se bojí, hlavně otevřených prostorů, ale rychle si zvyká a je moc učenlivá. Je prostě skvělá. :) Tady máte její fotečku. :)


 

No a krom toho, že se teď dost často vyskytuju u rodičů, abych si Třešinku pochovala, tak jsme s holkama taky poznaly fajn partu pejskařů, se kterýma chodíme na pravidelné procházky Kunratickým lesem. Je to tam moc fajn, hafani mohou běhat na volno, Inka vždycky přijede jako čuně, protože je tam dost bahna i vody, ale vždycky padne za vlast, je krásně utahaná a to je to, co jí svědčí. :) No a taky máme příležitost trénovat poslušnost v blízkosti ostatních pejsků a já jí musím moc moc pochválit, hodně se zlepšila, nechá se odvolat od pejsků, cyklistů i lidí, na nikoho ještě neskočila (musím to zaťukat :D), přivolání má moc pěkné, zkrátka a dobře, jsem na ní moc pyšná!! Neříkám, že kdyby s námi byla Ori, že bude takhle skvěle poslouchat, protože Ori to je velká celoživotní láska, ale já jsem ráda, že se ta moje holka chlupatá lepší a že to snad spolu zvládneme. :) Fotky z procházek sem snad brzy přidám.

Dnes jsme také byly společně s Nikolou a Oriannkou na úvodní lekci dogfrisbee v HafBu a bylo to moc fajn. Nejdřív byl teoretický úvod, kde jsme se dozvěděli, jaké závody se pořádají, jaké jsou základní hody, jak s pejskem trénovat a jak ho motivovat, no a potom jsme trénovali backhand a forehand. To byla sranda. :D Zjistily jsme, že házíme dost děsně, lítalo nám to vždycky tam, kam jsme vůbec nechtěly, ale zasmály jsme se u toho. :) Forehand byla úplná katastrofa, já se to snad nikdy nenaučím. :D Holky zatím blbly přivázané u plotu, štěkaly jak pominuté a chtěly se zúčastnit našeho šílenství. Určitě si říkaly, že nám to musí pořádně ukázat, když jsme taková kopyta. :D Pak si trenérka Pavla brala jednoho pejska po druhém a házeli jsme rollery. Inka byla docela šikovná, disk mi dvakrát přinesla a honila se za ním se zájmem, byly jsme pochváleny a Pavla řekla, že máme dobrý základ. :) Jen Ori nás trochu rozptylovala, holky spolu prostě chtěly blbnout a ne se honit za nějakým kulatým nesmyslem. :) Dohodly jsme se s Pavlou, že dokud jsou holky malé, nemá smysl docházet na hodiny, budeme dál házet rollery a motivovat Inku, aby je přinášela, chytala, hrála si se mnou a s diskem a až povyroste, určitě se na hodiny vrátíme. :)

Po frisbee jsme rychle utíkaly na jídlo do KFC, kde jsme si s Nikolou narvaly pupky, až jsem si říkala, jestli vůbec budu schopná běhat. :D Agi začínalo o třetí, Evička akorát přijela, tak se mohlo začít. Dneska musím Inku strašně moc pochválit!!! Bylo mi dneska řečeno, že jí tady vždycky haním, jak je neposlušná, tak to dneska musím napravit a vychválit ji do nebes, že, Evičko? :D Každopádně musím přiznat zcela vážně, že mě dneska Inka moc mile překvapila. Byla naprosto skvělá!! Jakmile mám v ruce klikr, promění se v hodného poslušného pejska. Poprvé si dokonce zkusila nízkou skočku a moc jí to šlo. Tunely, left, right, zóny, všechno dávala s přehledem, až jsem se obávala, jestli mi jí někdo nevyměnil. :D I odložení měla dneska moc hezké, až na pár úletů si vedla moc dobře, no a v kennelce byla taky moc hodná, vážně, možná ji zase chválím až moc, ale dneska byla prostě v mých očích nejlepší. :) Asi si to dnes prohodila s Oriannkou, ta zase měla nějaký blbý den a občas dělala blbosti, ale jinak ji taky musím pochválit, předvedla nám krásné zóny, Nikola ji sice dneska proklínala, ale já říkám, že i tak byla šikovná. Aspoň teta vidí, jaké to mám já každý trénink. :DDD

Domů jsme dorazily v půl šesté, ještě jsem šla ven s Růženkou, protože ta byla chudák celou tu dobu zavřená doma. :( Byla celá šťastná, že nás vidí, venku jsme trochu pocvičily chůzi u nohy, ta jí jde už skvěle, no a pak jsme si jen hrály, dělaly blbosti, honily se a tak.

Byl to týden plný událostí, nových přírůstků, cestování, utracených financí, stálo mě to spoustu energie, ale stálo to za to!! Takové týdny a víkendy by se mohly opakovat častěji. :)))