13. - 14.3.2012 obedience

Inka: Tak jsme včera krásně potrénovaly poslušnost, po dlouhé době nám panička dala zase řádně do těla. Abychom s Růženkou nevyváděly hlouposti, vzala si nás panička do parády každou zvlášť. Trénovaly jsme chůzi u nohy, ta mi jde už docela pěkně. Taky jsme potrénovaly left a right okolo stromků za domem, čau a pac, sedni, lehni, vstaň a čekej. Byla jsem moc šikovná, panička ze mě měla radost. Potom vyrazila i s Růženkou a taky ji moc chválila. Protože Růženka umí otočku jen na jednu stranu, trénují s paničkou stranu druhou, no zatím se prý docela motá a panička se jí směje. :)

Dnes ráno jsme vyrazily na pole, brodily se v potůčku, lítaly v bahně na poli a poprvé jsme viděly srnku a divoké kachny! Já za nima vystřelila jako pako, po chvilce jsem to ale vzdala a vrátila se na paniččino volání. Potrénovaly jsme jako vždy přivolání a chůzi u nohy. Odpoledne následovala další prochajda na pole a po čtvrté hodině mě panička naložila do auta a jelo se směr Slaný. Jaké bylo moje překvapení, když jsem uviděla Ori, to bylo ale radosti! Vítaly jsme se, jako bychom se neviděly snad celý rok. Vyrazily jsme na krátkou procházku dozadu ke křížku, pak jsme ještě od babičky vyfasovaly navigaci a pádily směr Praha 9 - Horní Počernice, kde nás čekala první hodina obedience. Trenérka Kristýna je moc fajn, nejdřív paničkám vysvětlila něco z teorie a pak už jsem šla na plac, abych předvedla, co umím. Krom toho, že jsem odbíhala k Oriannce, jsem si zasloužila pochvalu! Prý mám krásnou chůzi u nohy se správným očním kontaktem a Kristýna se ptala, kde jsme ji cvičily. Byla docela překvapená, že jsme se ji takhle naučily doma. :) Taky mě pochválila za to, že vydržím delší dobu v polohách sedni i lehni, čekej jsem taky zvládla hezky, no a za přetahování o hračku jsem taky vysloužila pochvalu. Panička na mě byla moc pyšná, protože nevěřila, že v novém prostředí a poblíž Oriannky budu takhle krásně spolupracovat! Jinak nám samozřejmě byly vytknuty některé chyby, kterých si je panička moc dobře vědoma, a tak na nich budeme pracovat, abychom je odbouraly.

Oriannka byla taky mooooc šikovná, čekej dává bravurně, to bych se od ní mohla přiučit. :) Chůzi u nohy má taky krásnou a taky vysloužila velkou pochvalu. Prý jsme obě moc nadějné, tak se těším, jak budeme pokračovat dál a co všechno s paničkou dokážeme. :)