16.-18.3.2012 zoo Praha, Veltrusy

Inka: V pátek večer panička razila na oslavu narozenin naší tety Kristiny, a tak nás potřebovala pořádně unavit. A musím říct, že se jí to náramně povedlo. Bohužel jsme musely na poslední chvíli zrušit agi, protože ranní procházka nezačala příliš dobře. Jen co jsme v sedm ráno vyrazily z bytu, zatrhla jsem si ošklivě drápek na našich drátěných schodech a neštěstí bylo na světě. Dost jsem to obrečela, panička sprostě nadávala a půlku procházky jsem prokulhala s krvácející tlapkou. :( Pája, co nás trénuje na agi, nedoporučila, abych s tímhle běhala, panička nadávala o to víc, protože jsme se obě moc těšily. Ale zdraví je přednější...

Po procházce nás panička zanechala doma a razila do Slanýho, kde jí přezouvali autíčko. No, skvělý nápad přezouvat v březnu na zimní pneu. :D Panička se vrátila kolem poledne a vyrazily jsme na další prochajdu, pořád jsem ještě kulhala, ale to mi nebránilo v tom, abych se koupala jak divá v potoce, dokonce jsem se už naučila ho přebrodit a odbíhat na pole za ním. Tam to ještě neznám, a tak mě to tam moc láká. S Růženkou jsme ve vodě dováděly jak trdla, panička se usadila na kámen a snad půl hodiny nás jen pozorovala a kochala se pohledem na nás. Mě nenapadlo nic chytřejšího, než se pak vyválet v bahně a bodláčí, takže mě pak dalších 20 minut panička obírala a snažila se ze mě aspoň část vybrat. Nepovedlo se a domů jsem razila v bahenním kabátě. :D Ani Růženka nezahálela a v půli cesta spadla do potoka úplně celá, ven se drápala s hodně vykuleným výrazem, panička už už pro ni skákala do vody, ale nakonec to dobře dopadlo. Růža měla půlku těla od bahna, a tak jsme se ještě jednou vracely, aby ji panička trochu omyla, protože ji z nás taky už omývalo. :D To už ale volala babička, že je autí přezuté, a tak mě panička trochu osušila, naložila do babiččina auta a razily jsme směr Slaný, kde jsme Na Vinici nechaly auto a razily pěšky na mlíkárnu, kde jsem musela asi pět minut čekat sama před firmou, než se panička vrátí. Byla jsem moc šikovná, krásně jsem čekala, a tak jsem si za to vysloužila piškůtek. I cestu tam jsem šla krásně na vodítku, panička je na mě moc pyšná, jak se lepším!

Když jsme dorazily k babičce, čekalo mě seznámení s Cherrynkou. Ihned jsem poznala, že je to postarší dáma, kterou musím respektovat, a tak se žádné los klokanos nekonalo, hezky jsme se očuchaly, já na ni vyvalila pupek a kamarádství bylo spečetěno. :) Panička pak tři hodinky uklízela babiččino auto, aby se do něj vůbec někdo mohl posadit. Za tu dobu, co jsme ho měly půjčené, jsme ho pěkně zaneřádily, tak bylo co uklízet. Cherrynka se moc bála vysavače, seděla na schodech a fňukala. Já jí ukázala, že se není čeho bát a taky jsem jí ukázala, že v garáži je spousta zajímavých věcí, které stojí za to očuchat, případně okousat. :) Pak jsme se honily s Bubu o klacíčky a babička nadávala, protože jsme jí je roztahaly po zahradě. Domů jsem razila úplně vyřízená, Růženka jen zvedla hlavu, jako co že jí to otravujeme a rušíme ze spánku, taky toho měla dost. :) Přeci jen dneska bylo velké teplo a obě jsme se krásně unavily. I proto nás panička doma zanechávala s klidnou duší, že budeme spokojeně spinkat. Poslední dobou si totiž čekání krátím okusováním jejích bot, a tak nastolila válku a boty poctivě schovává. :D


Panička se vrátila z oslavy nad ránem, my jsme spokojeně chrupkaly a ani se nám moc nechtělo ven. Přeci jen venčení v pět ráno není zrovna obvyklé. :) V jedenáct dopoledne nám už zvonil budík, vyrazily jsme na procházku, pak mě panička zase naložila do auta a vyrazily jsme směr zoo Praha. Já nevěděla, co mě tam vlastně čeká, a tak jsem celou cestu netrpělivě vyhlížela z auta. Bohužel spousta lidí se rozhodla, že do zoo vyrazí taky, ta druhá část obyvatel Prahy a okolí vyrážela na Matějskou, všude byly hrozné zácpy a my jsme na cestě, která nám normálně trvá 40minut, strávily dvě hodiny a čtvrt. Vrcholem bylo, že všechna parkoviště byla beznadějně plná, a tak jsme zaparkovaly asi 3km od zoo, kam jsme následně vyrazily pěšky. Počasí bylo doslova letní, venku 21stupňů, sluníčko krásně svítilo. I proto jsem šla způsobně na vodítku, sem tam očuchala okolí, ale žádného velkého tahání se panička nedočkala. V zoo hned za vstupem jsme objevily Martina s Bojárkem, který se trhnul od ostatních, a tak jsme se s ním usadily u občerstvení, panička si dala oběd a taky mi na hlavě odchytla první klíště, fuuuuj! Pak už dorazil i Oliver s Britou a vydali jsme se na prohlídku. No, panička ze mě byla docela zklamaná, protože narozdíl od Růženky jsem si zvířátek nijak moc nevšímala, spíš mě zajímali okolojdoucí pejsci. Akorát kamzíci mě uchvátili, čučela jsem na ně přes ohradu a nemohla se na ně vynadívat. :) To už jsme ale narazili na zbytek účastníků srazu a zamířili jsme do dětské zoo, kde jsem očumovala kozy a ovečky a taky prasátko a nutrie se mi líbili. Výlet to byl skvělý, hodně se povídalo, fotilo, kochalo. Nejlepší byl opět Bojárek, který jako vždy nezklamal a jakmile měl možnost, naložil se do bahenní lázně, která je určená pro ptačí osazenstvo zoo, a nehodlal se odtamtud hnout. Všichni z něj měli psinu a za ten den byl největší atrakcí návštěvníků. :D U východu jsme se pak fotili ve vozíčcích, které jsou určené pro děti, ale naši páníčci rozhodli, že tohle pravidlo zlomí a postupně nakládali své pejsky do vozíčků, fotili jsme se a zažili u toho spoustu srandy. Já jsem ve vozíčku způsobně seděla jako dáma, opřela se packou o okraj a nechala se fotit. To už se zastavovali i cizí lidé a fotili si nás taky. :) Bojárek si ve vozíčku ustlal a odmítal se z něj hnout. :D No prostě bylo to super, já byla moc hodná, panička ze mě měla velkou radost. Pak už jsme zamířili k autu, odvezli jsme Olivera s Britou na autobus a pádily domů, kde na nás čekala Růženka. Panička ji ještě vzala na procházku a pak jsme spaly až do večera, kdy jsme opět venčily a večeřely. Panička aspoň měla dost času na stahování fotek a úklid.

V neděli ráno jsme vyrazily na krátkou procházku. Zrovna jsem si říkala, jak nás pěkně ošulila, když nás naložila do auta a jelo se zase na výlet! Měly jsme spicha ve Veltrusech s Klomínkem a její fenkou Agátkou. Nejdřív jsme prošly Veltrusy a pak jsme zamířily k zámku, okolo je velká obora s daňky a je to vůbec moc krásná prochajda. Počasí bylo opět nádherné, paničky celou cestu proklábosily a já jsem běhala a čmuchala nové vůně. Protože bylo dost teplo, jakmile jsme s Růženkou uviděly vodu, hned jsme se do ní naložily a lebedily si v ní, pak jsem se opět vyválela v trávě a oranici, takže jsem domů jela zase jako pořádné prasátko. Procházka trvala asi tři hodinky, pak se paničky rozloučily a vyrazily jsme k babičce. Růženka poprvé viděla Cherrynku. Bohužel se jí moc nelíbila, vrčela na ni a chtěla ji ze "svého" domova vyhnat. To ale panička nedovolila a Růžence vysvětlila, že si nemůže dělat, co chce. Protože bylo nádherně, skoro celé odpoledne jsme strávily na zahrádce, panička popíjela kafčo, krafala s babičkou a pak nás všechny čtyři vyčesala. Já jsem už začala hezky línat, bohužel jen na bocích a stehnech, takže ze mě asi bude brzy opelichanec. :) Domů jsme dorazily po páté hodině, panička se jen převlíkla a už zase jela pryč. Měla spicha s bratránkem, Radkem, tetou Katkou a Mílou na Kladně. My jsme zatím doma spokojeně chrupkaly. Večer už jsme se jen navečeřely, vyvenčily a padly jsme za vlast. :) Venku začalo pořádně pršet, měly jsme prostě celý víkend na počasí štěstí a večer ať si klidně prší. :)

Bohužel jsme musely zítřejší agi ještě zrušit, tlapka mě pořád bolí. :( Sice procházkování nevynecháváme, ale na nějaké skotačení a překážky to bohužel ještě není. Snad nám to ale vyjde v pátek!