11.4.2012 Bucek, obedience, kolo a všude samé chlupy :D

Inka: Za posledních několik dní se toho událo tolik, že se pokusím to všechno sepsat, na nic nezapomenout a hlavně to sepsat tak, aby to dávalo smysl. :)

Takže především jsme s paničkou vyrazily na chatu. Kolemjdoucí se asi museli divit, protože to byla výprava jak na severní pól. Panička krom nás a tašek vezla ještě svoje kolo, chtěla vyzkoušet, jak na něj budu reagovat. Jakmile jsme se k chatě blížily, moc dobře jsme s Růženkou poznaly, kam že to vlastně jedeme a ten kousek příjezdové cesty jsme svorně proštěkaly a provyly. :) Na chatě jsme vše pak řádně prošmejdily, honily se jako šílenci a byly šťastné, že jsme po dlouhé době zase dorazily. Panička šla mezitím trochu poklidit, no a pak jsme vyrazily na procházku do lesa, aby se taky proběhla Růženka. Jakmile jsme se vrátily, panička popadla kolo, párkrát se na něm svezla po zahradě a z mé reakce usoudila, že můžeme vyrazit. A tak jsme jely k rybníku a po cestě jsme se stavily u tety Ivany, která paničce udělala kafe, popovídaly si, byl tam taky strejda Pepik a teta Evička, kteří s sebou měli rotvíka Rockyho. On je takový dost nevrlý, ale mě má kupodivu rád a dokonce mi nosil míček, věc to u něj nevídaná! :) Krom Rockouška tam byla taky Annie, kříženka jack russelíka, s tou jsem se honila jako o život. Pak jsme to ale už obrátily a jely nazpět, pěkně pomalu, abych se já neuhnala, taky kvůli mé tlapce. Část cesty šla panička pro jistotu pěšmo, ale já nijak nevypadala, že bych měla dost. Krásně jsem klusala před kolem jako dámička, poslouchala paničku, držela se u kola a dokonce i zastavovala, když mi to panička řekla! Cestou nás zastavil pan hajný a vynadal nám, že nejsem na vodítku. :))) Když jsme dorazily zpět na chatu (celkem jsme ujely / ušly 5,8km), přivítala jsem se s Růženkou a zase jsme si hrály na zahradě. Bylo docela slušné počasí, ale chladno. Panička přijela pěkně promrzlá. No a pak nás panička zase naložila a vyrazily jsme domů. Byl to moc prima den!


V pondělí o Velikonoce jsme jely k babičce na oběd a já poprvé viděla pomlázku. Nijak mě ale nevzrušovala, klidně jsem nechala paničku zbít a Růženka taky. :D Ale zato Cherrynka! Ta z  ní měla takový amok, chuděrka malá, že málem spadla z terasy. :(( Dědovi s Mílou totiž nedošlo, že se chudinka bojí klacků, a tak proti ní vyrazili, že jako vyšupají paničku, no a Cherrynka se strašně bála. Od té doby je zase lekavější, a tak to budeme muset zase složitě napravovat. :( Po obědě dorazila Oriannka s tetou Nikolou, jupííííí! Vyrazily jsme opět na Bucek na chatu, kde jsme vyrazily na túru. Teta vzala foťák a hezky nám to zdokumentovala. Bohužel se mi ale povedla nemilá věc, za kterou mě panička ani teta nemají moc rády. Jak jsem se honila s Oriannkou, nečučela jsem na cestu a tetu shodila i s foťákem, bohužel tak nešikovně, že se jí zanesl objektiv pískem a bude ho muset dát na drahé čištění. :( Tedy, já si z toho moc nedělám, ale panička je na mě naštvaná a donutila mě, abych se tady veřejně tetě omluvila, tak tak činím a omlouvám se! Jinak to ale byl moc prima den, my s Oriannkou jsme se skvěle vyblbly, lítaly jsme v lese, koupaly se v rybníce a prostě si užívaly. Růženka s Bubáčkem na nás počkaly na chatě, přeci jen v tom teple by to pro ně byla velká štreka. Určitě chrupčily zachumlané v péřovém spacáku, co jim tam panička připravila. :)

Včera, tedy v úterý, jsme byly na kontrole na veterině. Tlapku už mám lepší, ale pořád není 100% v pořádku, a tak v pátek ještě nemůžu na agi, ach jo. :( Prý bych si tu novou kůži, co mi tam vyrostla, mohla zase sedřít, když je v hale umělá tráva. A to bych samozřejmě nerada. Tak v pondělí už konečně vyrazíme!

No a dnes, ve středu, jsem byla na 2. hodině obedience a musím tedy nevychovaně pochválit samu sebe, ale moc mi to šlo a Oriannce taky! Byly jsme moc pochváleny, prý jsme velmi nadané. To nás ještě Kristýna neviděla v běžném provozu, hlavně mě, jaký dokážu být zloduch. :D Paničce Kristýna vytkla několik chyb, které budeme samozřejmě napravovat. Dělaly jsme přivolání (panička častěji odměňuje z levé kapsy, tak musíme ještě cvičit), chůzi u nohy, ta mi moc jde, přisednutí k noze, to mi jde taky moc hezky, čekej jsem zvládla bez problémů, akorát panička s emusí hlídat, aby chodila rovně, pomalu a vůbec celkově nechodila jako hulvát, protože mě to prý děsí a vyrušuje od práce. :D No a poprvé jsem si zkusila odložení za chůze vleže a napodruhé panička přišla na to, jak si mě položit, takže to budeme trénovat a určitě i to zvládneme! Nakonec jsme si ještě vyzkoušely sedni a lehni dohromady s Oriannkou, aby Kristýna viděla, jak spolupracujeme. A musím nás obě pochválit, protože nám to šlo moc hezky a vysloužily jsme velkou pochvalu! Však jsme tohle s paničkou krásně vypilovaly!

Krom toho všeho jsem také byla na odběrech slin pro DNA test na oční kataraktu (HSF4). Test se bude posílat do Anglie společně s dalšími 47 testy různých ausíků z celé České republiky. O výsledcích vás tu samozřejmě budeme informovat. :) No a k návštěvě veterináře se váže docela vtipná historka, kterou vám tady musím napsat! Večer předtím si panička všimla, že jedna moje dáseň u stoličky je ošklivě černá. Tlamu mi řádně prohlídla a usoudila, že mám asi zánět, skoro z toho chuděra nespala. :D Na veterině se pak o tom zmínila vetovi a ten se jal tu věc prozkoumat. Jaké bylo překvapení nás všech, když mi ze zubu odloupnul - světe div se - kus lejna, když to napíšu slušně. :DDD Panička se mohla potrhat smíchy, protože si myslela bůh ví co a ono se z toho vyklube obyčejné hovínko. :D A tak kromě lamy (přezdívka, kterou mi dala teta Božena z Plzně) mi nově říká taky hovnožroute. :D A abych své nové přezdívky dostála pořádně, dnes na obedience při honičce s Ori jsem protáhla vodítko dalším smradlavým hovňousem, takže panička s tetou to všechno musely čistit. :D

Taky pořád docela hodně línám. Kromě boků už i na zádech, zadku a předních tlapách. Panička ze mě už vyčesala asi tak 10 kilo chlupů a pořád vyčesává další a další. Růženka naštěstí dolínala, tak už zbývám jen já.

Jinak se máme krásně, pravidelně chodíme na procházky a trénujeme trochu poslušnost, taky pořád klikáme zóny, včera jsme dělaly pivoty a panička zkoušela simulovat houpačku z prkna (moc jí to nešlo) a já to prkno měla sklápět tlapkou. No, docela jsme se u toho nazlobily obě, a tak to budeme muset příště zkusit jinak.

Růženka se má taky fajnově, co s námi chodí na dlouhé procházky, hezky nasvalila a hlavně vůbec nekulhá! Zřejmě ale nasvalila i svůj mozek, protože její buldočí povaha nezná mezí. Je neposlušná, neustále na ni lezou hormony, takže ojíždí všechno, co se hýbe a panička se zlobí. Dvakrát utekla, jednou přes pole do hnojiště, podruhé od auta k pejskovi, protože den předtím se celou cestu proklepala (musela jet vzadu společně se mnou a s kolem a ona se kola moc bála) a odmítala vlézt do auta. Přitom někdy má i světlé chvilky (ale opravdu jen někdy :D) a krásně poslouchá, občas paničku i překvapí, např. naposledy tím, že šla celou cestu krásně u nohy a ani si nevšímala kolemjdoucích pejsků. Jo a taky už jsme dopilovaly otočky, já je už krásně umím na obě strany na nepatrný posunek rukou a Růženka piluje otočku doleva a jde jí to taky čím dál tím líp. :)

Od mého zranění jsme jednou zkoušely frisbee a panička na mě byla moc pyšná! Krásně chytám rollery za běhu, když se ještě točí, nosím je paničce nebo je pouštím, když mi řekne. Baví mě to čím dál tím víc! O disk se už úspěšně přetahuju, no a panička mi už párkrát hodila disk nízko nad zemí a já ho směle chytám za letu. To ale ještě nebudeme moc pokoušet a zůstaneme pár týdnů u rollerů. Panička taky zkoušela disk držet kousek nad zemí a já měla vyskočit a chytit ho, šlo mi to moc pěkně, myslím, že tohle je disciplína, pro kterou jsem jako dělaná, jen panička musí pilně trénovat hody. :)

No a jaké jsou plány pro další týdny? Kromě agility, na které se už moc těšíme, plánujeme jezdit pravidelně na kole, zkusíme taky běhat (jestli to panička ufuní :D), panička mi chce konečně objednat postroj a zkusíme už pomalu tahat! Taky nás asi čeká ještě jedna hodina obedience, tentokrát to bude intenzivka jen pro mě a Oriannku! No a kromě toho budeme pilovat naši poslušnost, máme ještě hodně co dohánět. A plánujeme se naučit nějaký další trik, ať je sranda. Určitě taky budeme chodit házet frisbee (tedy rollovat), v květnu nás čekají dvě výstavy a v červnu dokonce čtyři! Jen doufejme, že nezačnu hárat, to bychom měly zase na nějaký čas smůlu...