16.4.2012 ForPets, chata, agi a pořád chlupy všude :)

Inka: Minulý čtvrtek nás panička nechala docela dlouho samotné doma (prý byla na veletrhu For Pets), tak jsem se jí trochu pomstila a vytahala jí ze skříní a šuplíků všechno, na co jsem dosáhla, včetně polštářů, kalhot, dek a spousty dalších věcí, které mě mooooc zajímaly. :) Naštěstí jsem skoro nic neponičila, když nepočítám tradičně okousané domácí pantofle. :D Když se panička vrátila, ani se nerozčilovala, tak mi zkazila radost. :) A místo toho, aby se mračila, tak ještě vytáhla z tašky nové hračky!! To bylo ale radosti! Ty hračky jsou nerozkousatelné, dokonce jsou odolné i pro buldočí zuby. Panička s nimi má moc dobrou zkušenost, a tak nám přivezla nový míček a jedno Orbee, obojí se dá naplnit pamlsky, ale to není moc třeba, protože si s nimi vyhrajeme i  bez žrádýlka, k velké libosti paničky. Od té doby, co tyhle dvě hračky máme, má panička o něco větší svaly na rukách, protože nám je pořád musí házet. :D

V pátek jsme vstaly brzy a panička nám začala balit batůžky, a to už jsme věděly, že se něco bude dít! Bohužel k mé nelibosti jsme jely k babičce, kde jsme nechaly Růženku. Ta za námi koukala, jako by ji mučili a panička ji opouštěla jen s těžkým srdcem. Babička nám pak vyprávěla, že nás celý večer hledala a byla smutná. :( Od babičky jsme vyrazily do Středokluk, kde panička rychle zabalila pár věcí a pak nás před domem čekala Oriannka s tetou Nikolou! Zase jsme řádily, jako bychom se neviděly rok. :) Šly jsme na chvilku na louku za domem, tam jsme se honily o míček a dělaly kravinky. Pak nás teta naložila do auta a jelo se moc daleko, cesta byla pěkná nuda, ani jsme moc nevyváděly a velkou část cesty prospaly. Na D1 byly velké zácpy, a tak místo plánovaných 3,5 hodin jsme na cestě strávily hodin pět s jednou zastávkou. Kolem osmé večer jsme dorazily k Bohunce!! Všechny jsme se přivítaly, Bohunka udělala paničkám čaj a pak jsme se jely ubytovat do nedalekého penzionu, kde to bylo moc fajn. Personál byl moc milý a ochotný, s pejsky tam nebyl žádný problém. Šly jsme na dvě kratší procházky kolem vody, už byla pěkná tma. Panička si povídala s tetou, já lítala s Oriannkou a cestou jsme sbíraly trnité větve, které nám teta složitě tahala z chlupů. Při druhé vycházce ale najednou teta zařvala, že by se krve nedořezal. Něco jí lezlo po noze, ale nebylo vidět co, jelikož byla hluboká tma a nikde žádná lampa. Tak panička vytáhla mobil a jala se prozkoumat, co to bylo. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistily, že celá cesta byla posetá desítkami obrovských skokanů a ropuch! Asi měli námluvy. :D Teta to chudák zrovna vychytala a lezli jen po ní. :D Po druhém křiku už panička mobil z ruky nepustila, svítila nám na cestu a s tetou za ruku jsme se pomalu vrátily do penzionu. No, cestou ještě teta stihla jednu žabku přišlápnout. :D Mně se žabičky mooooc líbily, jednu obzvlášť velikou jsem honila a nechápala jsem, že ta divná věc skáče, tak jsem hopsala s ní a mozek mi to nebral. :D No, byla to taková malá bojovka před spaním... Tetě se pak v noci zdálo o žábách. Pročpak asi? :D


V sobotu ráno jsme se s Oriannkou rozhodly, že spaní bylo dost. Sice bylo šest ráno, ale paničkám jsme nedaly šanci ještě chvilku dospat, dělaly jsme blbosti, lezly jim do postele, já dávala pusinky tetě a skákala jsem po ní, pak jsem přišla i k paničce a Oriannka jí dala taky pár pusinek. Panička se naštvala, povzdechla si a šla provést ranní hygienu, pochopila to rychle, že spát se už nebude. :D Teta se pokoušela ještě chvilku povalovat, ale potom to taky vzdala, šly jsme na procházku a před osmou hodinou jsme už ujížděly k Bohunce. Ta na nás čekala se snídaní a pak jsme šly do místní klubovny - baru, kde Bohunka paničkám ukázala, jak nás ostříhat na výstavu. Při té příležitosti jsme viděly naši maminku a je moc krásná!! Její povahu ani jedna nezapřeme, paničky z ní byly unešené. Bohužel měla zranění na nožce, a tak na ni dopadala a nemohla s námi na procházku. Škoda, snad příště... Při stříhání Bohunka taky objevila velmi zajímavou věc. Mám špatně rostlý nebo kupírovaný ocásek. :))) Čouhá mi z bambulky ještě jedna další bambulka. No prostě vypadám, jako bych měla dva zadky no. :DD Po ostříhání je to dost vidět, tak snad to do výstavy doroste. :)) Když pak šla Bohunka vyhodit naše chlupy do popelnice, jaké bylo její překvapení, když v popelnici objevila tři kočičky, jak si tam udělaly pelíšek. :) My s Oriannkou jsme to musely jít prozkoumat a kočičky se nám moc líbily, dávaly jsme jim pusinky.

Po stříhání jsme vzaly ještě Kiki Dee a společně jsme šly pěšky do penzionu, kde jsme si daly oběd. Dorazil i manžel Bohunky se synem Filípkem. Oběd byl super, pak nás pan Huňka všechny naložil do svého velkého auta a dovezl nás zpátky na ranč, kde Bohunka osedlala jednu z kobylek a paničky se šly povozit. My s Oriannkou jsme se tvářily, jako bychom s koníky chodily na procházky každý den. :) Kobylce se vůbec nechtělo chodit, raději se cpala trávou. Pak se paničky ještě nafotily a dokonce nás k nim Bohunka vyzvedla do sedla! Když jsem se fotila v sedle já s paničkou, kobylka se najednou probudila a popoběhla, tak mě panička málem pustila, ale naštěstí to dobře dopadlo. :)

Potom jsme se ještě vydaly podívat na dvoudenní hříbátko. Tam jsem opět ukázala, jak neposlouchám, když mě něco zaujme a odvážně jsem se vydala hříbátko očichat. Jeho maminka byla ale jiného názoru než já a vyrazila proti mě, aby mě zahnala. To se jí povedlo a naštěstí už nepokračovala, protože by mi mohla ublížit. Panička měla sto chutí mi dát na kokos!

Pak už byl ale čas jet domů, před námi byla ještě dlouhá cesta a Bohunka měla ještě hodně práce na ranči, tak jsme nechtěly zdržovat. Víkend u ní byl dokonalý! Panička je moc ráda, že zvolila právě Bohunku za chovatelku! Bohunka je prostě skvělá, můžete se s ní bavit o čemkoliv a na všechno odpoví po pravdě tak, jak to cítí a jaký má na danou věc názor. Hodně jsme se od ní dozvěděly, byla moc milá a skvěle se o nás postarala. Ještě jednou jí tímto děkujeme za milé přivítání a už se moc těšíme, až ji zase uvidíme!

Cestu domů jsme s Oriannkou proválely, takže po návratu jsme byly zase plné energie a stejně jako Oriannka jsem ještě hodinu otravovala s míčkem. :) Panička mě měla plné zuby, doufala, že budu odpočívat. :D U babičky jsme se přivítaly s Růženkou, to bylo radosti! Já řádila s Bubu, Růženka se mazlila s paničkou, pak jsme jely domů, navečeřely se, pohrály si a hurá do peřin.

V neděli ráno jsme zase vstávaly brzy, protože jsme jely na chatu! Tam už na nás čekala babička s prababičkou, Bubák a Cherrynka. Ta je na chatě taky moc šťastná, s paničkou běhala po zahradě a vítala nás, jako by nás neviděla bůh ví jak dlouho. Celé dopoledne i odpoledne jsme lítaly s ostatníma chlupáčema na zahradě, přišel se na nás podívat i Rocky, kterému ze všech těch fenek asi šla hlava kolem. :) Pohrála jsem si i se sousedovic Cinduškou, která zrovna hárala a vyhlížela nápadníky. :) Panička zatím se zbytkem rodiny (později dorazili ještě Katka s Mílou a Goliášek) uklidila celou chatu, bylo tam práce jak na kostele, ale vše je hotovo a panička mi prozradila tajemství, že ve středu na chatu vyrážíme zase, tentokrát ale budeme hlídat i Bubáčka s Cherrynkou, a budeme tam asi až do konce týdne! Sice nemá být moc hezky, ale nám to nevadí, na chatě můžou pejsci i v přízemí do postele, a tak budeme topit a hodně se tulit. Však my tu paničku zahřejeme. :) Domů jsme dorazily pozdě večer, krásně utahané a ihned po večeři jsme usnuly jako špalek. :)

No a dneska jsem snad po měsíci byla na agi!! Běháme teď na nové trávě v hale, která je naprosto luxusní, lepší snad ani neexistuje! Vypadá jako pravá, je krásně měkoučká a příjemná pro pejsky i jejich pánečky. No a co jsme dělaly? Já teda ze začátku nic moc, protože jsem se rozhodla, že budu dělat kraviny a teď se za to trochu stydím, protože takové los klokanos jsem ještě nepředvedla! Panička i Pája už ztratily trpělivost, Pája na mě jednou zařvala a byl klid, panička mě pak jednou při běhu musela srazit k zemi, protože jsem se pokoušela ji kousnout a štěkala jsem jako pominutá. To mi ale došlo, že tady veškerá sranda končí a že bych se měla začít chovat slušně. Sice jsem byla po zbytek hodiny zaprdlá, ale cvičila jsem už moc pěkně a běhala bez kousání a skákání. :) Zopakovala jsem si zóny, pak jsem si na klikr zkusila zóny na houpačce a nácvik sbíhaných zón ve čtverci, to mě moc bavilo, protože jsem se u toho ládovala pamlskama a hrála si s hračkou. :) Pak jsem si procvičila stahovačky společně s tunelem, zkusila jsem taky podruhé v životě "out" a moc hezky jsem ho dávala. Taky jsem si potrénovala odložení před překážkami a až na dvě zaváhání mi to docela šlo. Jen vybíhat sama přes dvě skočky se mi ještě nechce, když na mě na konci nečeká panička. :) No a pak jsem nacvičovala jednu delší sekvenci složenou ze dvou skoček a tří tunelů, nejdřív po kouskách a nakonec jsem ji dala úplně celou a hned napoprvé!!! Panička na mě byla mooooc pyšná, protože věčně bojujeme s mým skákáním a pasením paničky za běhu, ale tentokrát jsem pochopila, že mi to už tolerovat nebude a krásně jsem spolupracovala. :) Panička na mě byla právem pyšná, na sebe taky, protože se zase pěkně zapotila a domů jsme obě odjížděly pěkně unavené a ufuněné. :) Mně ta únava vydržela jen cestu autem, doma jsem popadla míček a chtěla si hrát. :D

Jo a ještě jednu vydařenou věc se mi povedlo provést. Vlastně dvě, málem bych zapomněla! Tak zaprvé jsem se dneska naučila sama otevírat vchodové dveře do bytu a přišla jsem paničce naproti, když přijela z Prahy! Ta byla ale překvapená! :D Růženka nezůstala pozadu a obě jsme paničce přišly naproti do dvora. :D A tak nás panička odteď bude muset zamykat, abychom se v době její nepřítomnosti nechodily vítat se sousedy, ti by měli radost! :D No a ta druhá věc, na tu nejsem příliš pyšná. Když běhám agi, tak neznám bratra a po hračce jsem jako šílená, můj pevný stisk bohužel dneska panička pocítila na vlastní kůži. :( Asi v polovině hodiny se mi podařilo rozmotat náš tlustý uzlík, a tak byla panička nucená sáhnout po náhradním, který je ale poloviční, no a jak jsme běhaly, tak než stihla uzlík uvolnit z ruky, já už ji doběhla a plnou silou se zakousla jak do uzlíku, tak do paniččiny ruky. :( Panička to ani nepocítila, chválila mě, jak jsem krásně běžela. :D Až když mě ukládala do boxu a chtěla mi dát piškůtek, zjistila, že má celou ruku od krve... Po příjezdu domů si ruku omyla a vydezinfikovala a ono to naštěstí není tak hrozné, jak to vypadalo! Trošičku jsem jí natrhla kůži na dvou místech a stiskla kloub, takže ji pekelně bolí, když mi tady pomáhá ťukat tenhle report. :) Ale ona se na mě naštěstí nezlobí. Ví, že jsem to neudělala schválně. Na příští hodinu mi uplete uzlík tlustý jako ruka, abych měla do čeho kousat. :)

Poslední zpráva dnešního reportu je, že pořád hodně línám, Růženka už jen minimálně, ale dohromady vydáme za celou armádu mopů. :D Panička už to neřeší, chodí 24 hodin denně obalená chlupy, chlupy nachází v nádobí, v posteli i v ledničce. :D Jen se potichu modlí, abychom to už konečně shodily a ona měla zase na pár měsíců pokoj...