5.5.2012 MVP Praha Letňany - Inka - V bez pořadí

V pátek po agi jsme s paničkou a s Růženkou vyrazily k babičce, kde jsem si pohrála s ostatníma holkama a pak mě panička narvala do vany, že mě jde jako upravit na zítřejší výstavu.

Já jsem předčila její očekávání, když jsem celou proceduru absolvovala s trpělivostí slona, krásně jsem ve vaně stála a čekala, až se na mně panička vyřádí. :) Pak mě osušila ručníkem, nechala oklepat, vyfénovala a učesala a já byla opět naprosto v klidu, musím se pochválit. :) Následně mi panička doupravila packy, na ocásek se vyprdla, protože byl ještě ostříhaný od Bohunky a všechny chloupky ještě správně nedorostly, uši mám ostříhané od úterka a ostatní tak nějak nebylo třeba, chlupy mám většinou vylínalé. Potom jsem letěla na zahradu a ještě chvilku blbla s holkama a panička se u toho modlila, abych se moc nezprasila. :D Od babičky jsme odjížděly už bez Růženky, jelikož ta u ní zůstávala na hlídání. Prý zase smutnila a nám se po ní taky stýskalo, já ji doma hledala a nechápala jsem, že tam není. Panička mě pak doma nechala samotnou až do jedné hodiny ranní (jela na oslavu třicátin) a já nic nezničila!! Po jejím návratu jsem se proběhla venku, pohrála si s míčkem a šly jsme na kutě.

Budík zvonil v pět ráno a nám se teda vůbec nechtělo! Rychle jsem se trochu napapkala a pomalu jsme vyrážely. Panička mě s hrůzou prohlížela, protože i když mě vyfénovala a já ještě potom běhala venku, tak přesto se mi povedlo přeležet si chlupy a na zadku a levém boku mám srandovní kučery, prý vypadám jako kačer Donald. :D Panička prohlásila, že se příště na tu úpravu taky může vyprdnout...

V šest hodin jsme dorazily do Slaného, kde jsme měly spicha s tetou Nikolou a Oriannkou. To bylo zase radosti, jako bychom se neviděly sto let. Chvilku jsme se kočkovaly, já lezla tetě za krk, až jsem dostala vynadáno, tak jsem se urazila a zbytek cesty jsme prochrupkaly. Do haly jsme dorazily nezvykle brzy, bylo 6:45 a nikde ani noha. Tak jsme zabraly fajn místo u kruhu a šly na procházku. Protože nikde nikdo ještě nebyl, paničky nás pustily na volno a my se s Ori rasily na betonu, až o nás obě měly strach, abychom si něco neudělaly, beton nebeton, lítaly jsme jako šílenci, házely sebou o zem a sjížděly štěrk jako na sáňkách. :) Pak jsme se vrátily do haly a brzy dorazila i Martinka s Junem a Monča s Giacommem (sakra, jak se píše "s Geem"? :D). Tak si paničky povídaly, občas u toho i tancovaly, dorazila i Lucka Gogolová, kterou má panička moc ráda, no a my s Oriannkou jsme čekaly v kennelce. Posuzovat se začalo krátce po deváté hodině. Pejsků bylo málo a i když paní rozhodčí Hájková posuzovala důkladně, celkem to odsejpalo a my jsme brzy razily do kruhu.

Ve třídě mladých jsem byla poprvé stejně jako Oriannka, celkem nás bylo sedm. Nejdřív jsme se všichni proběhli dokola, seřadili se a paní rozhodčí nám všem koukla na zuby, ukazovala je panička a já to zvládla bez větších problémů. Pak se začalo posuzovat, já byla na řadě po Debie. Panička byla po včerejší party unavená, a tak byla celkem v klidu a já tím pádem taky. Do postoje si mě konečně postavila dobře a já krásně stála, byly jsme pochválené. Tak jsem ráda, že jsme netrénovaly nadarmo. :) Po mně šla Oriannka a zbytek fenek, následně mně a Oriannce paní Hájková řekla, že jsme výborné, ale bez pořadí, protože jsme obě lehce přestavěné, což jsme věděly. A tak jsme mooooc spokojené za známku výborná a tento posudek: Devítiměsíční fena pěkného typu, hlava správných linií, těžší ucho, kratší krk, celkově více dlší formát a toho času lehce přestavěná. Korektní postoj i úhlení. Korektní pohyb i projev.

Ještě jsme počkaly na posouzení zbývajícíh tříd, přeci jen jsme se chtěly podívat, jak dopadnou ostatní. Pak jsme s ostatními chtěli vyrazit na procházku, ale u brány nás bohužel vrátili zpět, protože jsme neměli s sebou očkováky a nepustili by nás zpátky. :( A tak jsme se aspoň chvilku honili na betonovém plácku u haly, pak jsme sbalily všechny věci a vyrazily na oběd a pak domů. Den to byl prima, my jsme si to maximálně užily, popovídaly si s fajn lidma, posuzování se nám líbilo, v hale bylo příjemně, a tak pejsci netrpěli teplem. Gratulujeme ke skvělým úspěchům našich přátel a jejich pejsků a hlavně Oriannce za krásný posudek i úspěch z nedělní výstavy v Banské Bystrici! Příští sobotu nás čeká výstava další, tak nám držte palce!