12.5.2012

Růženka: Po úspěšné výstavě v Praze jsme si daly trochu oraz a prodloužily si tak víkend až do úterka, kdy byl státní svátek. O ten měla babička paničky narozeniny, a tak nás panička zanechala doma (stejně bylo děsné vedro) a vyrazila oslavovat. Zato nás ale odměnila pořádnou procházkou po svém návratu a taky trénováním poslušnosti (včetně mě). Musím se pochválit, přestože necvičím tak často, jde mi to na jedničku a zatímco Inka má problém občas vydržet delší dobu v odložení, já naopak sedím jako přikovaná a odmítám se hnout, i když mě panička uvolňuje. :D Taky chůze u nohy mi jde na jedničku, je to stejné jako u toho odložení. I když mi panička odepne vodítko a dá mi volno, já jí stejně klusám u nohy a dožaduji se cvičení. :)

Ve středu Inka byla jako pytel blech. Zřejmě to bylo tím vedrem, byla neposedná, odmítala spolupracovat, no a tak to taky dopadlo na její další lekci obedience. Já to teda neviděla, ale panička mi potom vyprávěla, jaká to byla katastrofa! Inka bojkotovala jakoukoliv snahu o spolupráci a úspěšně na paničku prděla. :D Jediné, co jí šlo, bylo vysílání do čtverce, pro ni nový cvik. Jelikož je ale na vysílání k mističce zvyklá z agility, vystřihla ho velmi slušně. Chůze u nohy byla jeden velký propadák, stejně jako přivolání, kdy paničku z vesela oběhla a jala se zkoumat rekvizity, které za ní stály. No, panička si prý připadala jako blbec a pak už byla tak unavená i ona, že to Ince ještě navíc kazila. Prostě tentokrát se nezadařilo a obě vypadaly, jako by cvičily poprvé, ale ono to příště snad bude lepší. Ještě že na takové akce nechodím, pak nemusím mít černé svědomí. ;-)

9.5.2012 k nám z Britských ostrovů dorazila velmi dobrá zpráva, a to že Inka je čistá na dědičné mutace oční katarakty HSF4! Jsme na ni mooooc pyšní!

Ve čtvrtek nás opět čekalo nechutné vedro a k tomu si panička zablokovala krční páteř, takže jsme toho moc nenadělaly. Cvičení v takovém horku automaticky odpadá, a tak přes den jen narychlo cvičíme. Zato večer jsme vyrazily k místnímu rybníčku a obě jsme si to náležitě užily! Já jsem si jako vždy hrála na psa potapěčského a lovila klacíky a kamínky ze dna, ale tak, abych se nenamočila celá. Panička vždycky ze mě nemůže, co v té vodě vyvádím. :) No a Inka? Ta opět nezklamala a ukázala, že je v ní velký kus kamikadze. :D Nejdřív se váhavě namočila jen po pás, pak jí panička ale hodila klacík a ona namísto toho, aby pro něj doplavala z mělčiny, vrhla se do vody rovnou z příkrého břehu a ladným skokem klacík aportovala. Nevím nevím, ale asi nám tady roste budoucí vodomil a panička už pomalu uvažuje, že s Inkou vyzkouší Water Dog Contest, tak se necháme překvapit... Domů jsme dorazily všechny tři mokré až po uši, ale my s Inkou jsme byly neskutečně spokojené!

No a v pátek, aby se to nepletlo, bylo opět velké horko, a tak jsme byly na kratší procházce ve Středoklukách, tentokrát se k nám přidala i teta Katka, a tak jsme měly veeelkou radost. Panička pak šla s tetou naproti do hospůdky na oběd a my je pozorovaly oknem jako dvě divizny. :) Večer opět procházka k rybníku, ať je Inka na tu sobotní výstavu řádně zprasená. :D No a o samotné výstavě si přečtěte v samostatném reportu...