23.7.-6.8.2012

Inka: Konečně se dostáváme k aktuálce z uplynulých dní. Zažily jsme toho spousty, snad si budu všechno pamatovat a zaznamenám tady jen to nejdůležitější, protože procházky a cvičení provozujeme skoro každý den.

Po příjezdu z Chorvatska mě panička přihlásila na hodinu frisbee s Pavlou do HafBa, bylo to naštěstí navečer, protože poslední dobou panují pěkná vedra. Hodina byla super, já teda byla v odkládacím kotli, protože jsem po dlouhé době byla v kennelce a nehodlala jsem tam zůstat. Panička si nejdřív zaházela s ostatními a pak jsem dvakrát nastoupila na plac já. Prý jsem mooooc šikovná a krásně skáču. Jak by taky ne, když jsem klokan. :) Akorát jak jsem moc hrrrr, tak někdy skáču pro frisbee dřív, než si to rozmyslím, takže se mi občas stává, že vyskočím a disk ještě neletí. :D Takže nám Pavla ukázala, jak s tím pracovat a od té doby jsem se hodně zlepšila, poctivě trénujeme. Taky jsem si vyzkoušela výskok na záda a neměla jsem s ním problém ani před ostatními pejsky, což nám stačí a až později přidáme nějaké výskoky, přec jen jsem ještě mladá.

Taky jsme po dlouhé době byly u Páji na Kladně na agi. A takhle nás dlouho nepochválila, takže nám ta pauza asi prospěla. :) Vyrazila s námi i Růženka a i když odkládací kotec viděla poprvé, vůbec se ho nezalekla a hned si v něm ustlala a krásně čekala, než se vždycky vrátím ze své sekvence, je to prostě náš knedlík šikovný. :) No a co jsme dělaly? Zaskákala jsem si kruh, který mi jde nádherně, jen když je postavený v nějaké sekvenci, tak ho občas míjím, nějak se mi do něj za běhu nechce. :D Pak jsem taky dělala skokovku. Nebudu vám říkat, že nějaké drivy mi nic neříkají a ani nevím, co to je, ale mám drive 15 na 1. :D No každopádně Pája mě mooooc chválila, že prý nádherně skáču, mám krásně rozložené skoky, shodila jsem jen jednou a i když jsou skočky různě daleko od sebe, přesně si vyměřuju skoky tak, aby mi vyšly, takže prý mám velkou pochvalu. Na to panička podotkla, že já jsem prostě klokan a magor a vyprávěla Páje o frisbee, že tam moje skoky taky chválej, no a Pája paničce řekla, že tohle zřejmě uslyší od všech, protože jsem v tom fakt moc dobrá. No tak na mě panička byla moc pyšná. :) Ale dost sebechvály. Ještě jsme pak dělaly sekvenci o několika tunelech a skočkách, kterou jsem dala napoprvé. Panička si pak zkoušela esíčka před skočkou a vůůůbec jí nešly, pěkně se u toho navztekala, takže má domácí úkol. :)))

Ve čtvrtek za námi dorazila Oriannka s tetou Nikolou a panička Eva se Safírkem a Hardeym. Jsou z toho nádherné fotky, my pejsci jsme se úžasně vyblbli a z paničky ve sprše tekla černá voda, měla bahno až za ušima. :D Je zvláštní, jak jsme s Oriannkou rozdílné, ona proti mně vypadá ještě jako holčička. Panička musela lítostivě uznat, že už nejsem žádné štěňátko, ale dospívající mladá dáma. :)

O víkendech pak jezdíme na chatu, pozvali jsme pár známých, přijel se na mě podívat můj oblíbenec Argo s Honzou, se kterým jsme vyrazily na procházku a my pejsci jsme si zaplavali v rybníku. Taky přijel Goliáš, kterému se náramně líbím a nemohla jsem ho ze sebe strhnout. :) Na houbách mě pak Golí naučil honit zvěř, z čehož panička není vůbec nadšená. Dřív jsem za zajícem vyběhla a po pár metrech se vrátila, dnes už je tomu jinak a já je proháním parádně. Takže máme další věc, na které můžeme pracovat. Tuhle sobotu přijel Marcel s Radkem, grilovali jsme masíčko, bezvadně pokecali a já se mohla dlouhé minuty mazlit a všem olízat nos. Růženka je Mácy oblíbenec, takže taky nezůstala pozadu. S klukama jsme se taky byly podívat po dlouhé době na odletové dráze u letiště, kde jsme se s Růženkou vyběhaly a podívaly se na letadla.

No a jinak klikáme, procházkujeme, hrajeme frisbee a cvičíme. :) Růženka konečně pochopila klikr, takže už vymýšlí různé kravinky a panička jí naklikala slalom mezi nohama. :) Máme z Růženky obrovskou radost, už nám neutíká za hnojem a hodně se lepší, takže panička pro ni vymyslela jeden velký cíl, který, doufáme, se nám podaří zrealizovat. :))

No a nakonec ne moc příjemná věc, která se nám stala včera. Byly jsme na procházce s Argoušem, já prohnala pár zajíců, koupala jsem se v rybníčku, doma jsem se prospala hodinku a pak se mi udělalo dost špatně, no bylo z toho přehřátí a panička ze mě měla pěkný vítr. :( Naštěstí jsem se dala během tří hodin dohromady, takže jsme na pohotovost nemusely, ale perné chvilky to byly, to vám povídám. Takže odteď ve vedru jen venčení na vodítku, s honěním zajíců je konec.

Jo a ještě vám musím napsat, jak jsem roztrhla oko našemu veterináři. :D Byla jsem u něj s tlapkou, kterou jsem si rozřízla neznámo kde, samozřejmě jsem se mezitím koupala, a tak rána byla trochu mokvavá, tak jsme k němu pro jistotu zajely společně s Cherrynkou. No a já ho viděla po dlouhé době, takže jsem ho vítala dost bouřlivě, on si ke mně klekl na zem a mazlil se se mnou. Panička mě usměrňovala, ale on jí řekl, ať mě nechá, že se jen mazlíme. No a jen co to dořekl, vyskočila jsem mu do obličeje a neštěstí bylo na světě. Joooo, aspoň nemůže říct, že ho panička nevarovala. :D