15.8.2012

Inka: Krátká aktuálka, protože si opět nepamatujeme, co jsme dělaly... :D

Minulý víkend jsme strávily na chatě, kde jsme procházkovaly, cvičily a já blbla s ostatními pejsky. U sousedů mají štěňátka, která se nám s Růženkou mooooc líbí, a tak k nim opatrně čucháme a chceme si s nimi hrát. Bohužel jejich maminka je hlídá, a tak jim můžeme dávat jen pusinky přes plot. :(

V týdnu chodíme na delší vycházky, cvičíme na poli, které je už konečně čerstvě posekané, tak máme kde běhat, tedy hlavně Růženka, protože té se ve vysoké trávě špatně pohybuje, cvalíkovi. :)

Asi největší novinkou je to, že Růženka konečně chápe princip kliker tréninku a už nám vesele tvaruje nové chování. :) Díky klikru se naučila spolehlivě povel lehni, který jí dřív dělal problém a nechtěla ho dělat bez navádění. Také si vylepšila přiřazení k noze a rychlost přivolání, to byste koukali, jak dokáže šupajdit. :) Je to naše holka šikovná a její radost z výcviku se snad stonásobila, to se ani nedá napsat slovy. Sama si vytvarovala znovu slalom mezi nohama a panička ji taky naučila chůzi mezi nohama popředu, dozadu to Růžence zatím nejde, místo toho, aby couvala, tak si kydne na zadek a hledá pamlsky. :D Každopádně z  ní máme obrovskou radost a ve výcviku budeme určitě pokračovat!

Já jsem se už spolehlivě naučila výskok na záda a předvedla jsem ho i mezi ostatními pejsky a v různých prostředích. Babička pěkně čučela, když panička přišla do chaty se mnou na zádech. :) Prý proč mě panička učí takové kraviny?? Nechápala, že se nám to bude hodit na frisbee. :))) Jinak frisbee mě ohromně baví, děláme ho tak dvakrát třikrát týdně podle počasí. Zlepšila jsem si chytání disků, už přemýšlím, než vyrazím, a tak mám určitě alespoň 95% úspěšnost, kdyby tedy panička házela pořádně. :)

V sobotu vyrážíme na tábor agi a obedience k naší trenérce Evičce, tak se už mooooc těšíme! Má být hezky, tak se snad neuvaříme... Panička mě taky přihlásila na dva výcvikové víkendy do Heroltic a na konci září vyrážíme na dogtrekking, to jsem zvědavá, jak to zvládneme. :)