18.-25.8.2012 Easy Camp Letohrad

Inka: Minulý týden jsme se s Růženkou a s paničkou vydaly na tábor k naší úžasné trenérce agi Evičce, která si nedávno otevřela svou psí školu v Lubníku (http://www.psiskolaeasy.cz/). Tábor byl spojený také s hrami, pozitivní motivací a výcvikem obedience, který vedla Anička.

Po příjezdu jsme se seznámily s programem, postavily stan, vybalily věci (a že jich bylo!) a šly jsme na kutě, protože další den nás čekalo brzké vstávání. Nebudu tady rozepisovat celý týden, to bychom tu byli hoooodně dlouho a já si den po dni ani nepamatuju. Ale zachytím tady to nejpodstatnější, co se nám přihodilo. :)

Ponděl a čtvrtek byly ve znamení obedience a agi, další dny jsme pak měly půl dne tréninky agi i obedience a k tomu ještě hry, stopování, klikání, procházky, focení a přednášky, opravdu jsme se nenudily. Já jsem od prvního dne na to vlítla jako blázen, agi mi už hodně chybělo, a tak to taky bylo znát. Byla jsem jak neřízená střela. :) S tím je ale také spojená roztěkanost, sem tam chyby z nepozornosti a problém se soustředěním na parkuru, který jsme víceméně zvládly, nicméně to bylo znát. V úterý jsem odpadla natolik, že jsem si odpoledne i odmítla hrát s peškem, což je u mě opravdu zázrak, a tak mi panička po zbytek dne naordinovala volno. To mi moc prospělo, další den jsem už zase byla ve formě. :) Asi můj nejúspěšnější den byl ten poslední (jak taky jinak, že? :D), kdy Evička navrhla, že bych mohla vždy před parkurem provést nějaké klikání nebo poslušnost a tím bych se zklidnila. A tak se stal zázrak a já celý den krásně poslouchala, soustředila se a na parkurech to také bylo znát, téměř jsem nechybovala a panička byla ze mě nadšená. V agi se zlepšuju a pomalu jsme přešly na Mka. Potrénovala jsem si skočky, tunely, zóny, odložení a panička se snažila celý týden v tom nezamotat a doběhnout celý parkur, což se jí ne vždy dařilo. :D

Co se týká obedience, tak tam jsem udělala velké pokroky a Anička nás obě moc chválila. Odložení jsem zvládla na jedničku včetně odložení ve skupině, odložení za chůze do lehu taky, vyzkoušela jsem si rozlišování předmětů, které jsem moc nepochopila, a tak ho budeme muset natrénovat. Chůzi u nohy i polohy jsem zvládla hezky a poprvé jsem si vyzkoušela aport, kdy jsem mile překvapila a po dvou klikáních jsem vzala aportovací činku do tlamy a zvedla ji. Tohle mě zřejmě bude bavit. :) Taky jsme vyzkoušela čtverec na target, který mě moc bavil, hráli jsme hry a já se učila pobývat v kennelce, aniž bych v ní válela sudy. Víceméně se mi to dařilo, ale máme ještě na čem pracovat. 

Ve středu jsem si poprvé vyzkoušla nácvik pachového čtverce a byla jsem moooc pochválená, prý jsme se minuly s paničkou povolání. :)) Krásně jsem čuchala, nebyla zbrklá a napoprvé jsem prý hodně překvapila, jsem prostě jednička. :)

Po celý týden jsme pak klikaly trik s mističkou, kdy pro mě nejtěžší bylo přestat používat packy. Povedlo se a já ve čtvrtek začala mističku převracet čumákem. V pátek pak byla soutěž, kterou vyhrála Lyruška, byla krásně nafrčkaná a teta Nikola nestíhala klikat. :) V sobotu pak byly táborové závody, kdy většinu tratě odmakal psovod, konečně se taky protáhli páníčci. :)) Parkur začínal tím, že člověk musel jednou rukou popadnout pytlík, do něj vylovit míček z lavoru s chaluhami a vodou, který simuloval psí hovínko, pak s pytlíkem přeskákat několik překážek, udělat slalom po jedné noze a následně míček vylovit z pytlíku a trefit se s ním na dálku do čtverce. Míček byl ale nesouměrný a dělal si, co chce, a tak byl zázrak, že panička trefila napoprvé. :) Po čtverci už jsem čekala u cílové rovinky já, kde mě panička vyzvedla a já musela zdolat skočku a dva tunely a proběhnout cílovou brankou. V soutěži jsme obsadily krásné druhé místo a odnesly si spoustu cen. :)

V týdnu jsme si pak ještě vyzkoušeli rychlostní hru se dvěma tunely, kdy jsme je postupně probíhali na zavolání, lákání, s páníčkem a s hračkou. Počítaly se jednotlivé časy a podle výsledků jsme poznali, co nás pejsky nejvíc motivuje. No mě samozřejmě pohyb s paničkou, to jsem byla nejrychlejší a dostala jsem se i pod 3s. Při hrách jsem pak ukázala, jak trénujeme hry s boudou, to mě Evička moc chválila, jen to ještě převést na agi a frisbee. :)

No a Růženka? Ani ta nezahálela! Celý týden s námi procházkovala a cvičila a i ona zaznamenala několik úspěchů, které tady musím zmínit. Tak především si zaběhala agi, tunely i kladinku si pamatovala a poprvé si vyzkoušela probíhat skočky s tyčkami na zemi a šlo jí to znamenitě. Na kladině dokonce i trefila zónu. :))) Pak s námi taky klikala a naučila se dávat pusinku na povel a podlézat paničky nohu. Jinak s Růženkou panička denně cvičila poslušnost a musím Růženku moc pochválit, jde jí to znamenitě. No a asi největší úspěch je ten, že Růženka poprvé aportovala klacík z vody a přetahovala se o něj s paničkou!!

Co dodat na závěr? Tábor se nám moc líbil, sešla se bezva parta lidí, hodně jsme se naučily a už se nemůžeme dočkat na příští ročník! Fotogalerku doplníme brzy. :)