25.-27.9.2012 ve znamení frisbee a jeden průser k tomu :)

V úterý jsme nelenily a vyrazily na pole potrénovat frisbee, bylo krásně, a tak jsme nakonec na poli strávily dvě hodiny. Žádná katastrofa v podobě Růži v kočičí zdechlině se nekonala, a tak to nakonec byla moc fajn prochajda. Všude se válejí ovčí bobky, které holkám moc chutnají. :) S Inkou jsme pak hrály hry na ovládání jejího temperamentu (slušně řečeno), s oběma holkama jsem potrénila poslušnost a zatímco jsme s Inkou házely, Růženka způsobně zalehla u batůžku a čekala na nás. :) Co se týká frisbee, nějak není co trénovat nového, Inka je prostě šikula, chytá, pouští i donáší bez problémů, a tak budeme takhle pokračovat, dokud nebudeme moct zkusit něco složitějšího. A já mezitím můžu trénovat hody a že je co trénovat!

Ve středu jsme hodně klikaly a trénovaly poslušnost, prodlužujeme s Inkou dobu, po kterou zůstane bez hnutí v odložení a udrží oční kontakt. Chůze u nohy vypadala taky moc dobře, jen v tom reále to pořád ne a ne ukázat. Kdyby chodila na vodítku tak, jako chodí při trénincích, vůbec bych si nestěžovala. :) Taky trénujeme zalehávání, ve kterém se Inka, mám pocit, trošku zhoršila, a tak zase budeme dál pilovat, jen tak to nevzdáme. No a nakonec prodlužujeme vzdálenost i u polohování sedni - lehni, na to jdeme hodně pomalu, protože jinak se Inka chce hýbat blíž ke mně. Růženka je neskutečně šikovná, místo mozku už má klikání. :D Jakmile drží polohu, po chvilce se nudí a vymýšlí blbosti, tedy rozuměj nabízí triky, aby řeč nestála. :) A tak výdrž budeme trénovat už jen bez klikru, jakmile ho mám v ruce, už jí to prostě v té hlavince moc šrotuje no. Ale její chůzi u nohy a oční kontakt by jí mohla Inka fakt závidět!

Ve čtvrtek jsem ráno vyrazila na veletrh do Letňan a po návratu mě čekal jeden velký šok. Šikula Inka mi ukradla krabičku s antikoncepcí, vytahala ji, krabičku ekologicky zlikvidovala a prášky z balení vytahala. Bohužel jich asi 6,5 sežrala. :((( Takže jsem okamžitě žhavila dráty, volala na veterinu a hrozila se, co uslyším. Naštěstí to prý není nijak vážné a Ince bude maximálně blbě. No, co vám budu povídat, ta mrcha od té doby nevykazuje žádné známky podrážděného žaludku. :D

Když jsem se z toho šoku trochu vzpamatovala, vyvenčila jsem holky, popadla Inku a vyrazily jsme na Kladno, kde na nás čekala kamarádka Lenka s Abbeynkou, poznala jsem je na tréninku frisbee v HafBu. Společně jsme vyběhaly holky, pak jsme je uvázaly u fotbalové branky (naštěstí byla pevně zapuštěná do země) a trénovaly hody. Házely jsme asi hodinku, kromě základních hodů jsme zkoušely i triky s diskem, házely jsme na dálku a na přesnost a pak jsme si pro pobavení vyzkoušely hody levou rukou. No a světe div se, šly nám docela hezky a můj forehand levou mi jde dokonce líp než pravou. :) Jak jsem tvrdila, že druhou rukou nikdy házet nebudu a ani se to nikdy nenaučím, protože jsem kopyto, tak jsem svůj názor docela změnila. :) Bylo to moc fajn strávené odpoledne, zase jsem si jednou zaházela s někým ve dvojici, samotnou mě to prostě tolik nebaví. Za 14 dní s Lenkou vyrážíme na závody do Lahoviček, tak se už moc těšíme. :)

Po procházce jsme vyzvedly Růženku, sbalila jsem jí batůžek a společně jsme vyrazily do Slaného k mým rodičům. Růženka tam bude na víkend, zatímco my s Inkou zítra brzy ráno vyrážíme na víkend do Adršpašských skal. Už se moc těšíme!