28.10.-3.11.2012 agi, obedience, ausí prochajda

Inka: Jsme tu s menší aktuálkou. :)

Minulou neděli, 28.10. jsme se s paničkou vydaly na ausí prochajdu do Krčského lesa. Protože Růženka má ještě zlomený drápek, zůstala doma. Pár lidí nedorazilo a pár se jich přidalo později díky milému panu cyklistovi. :) Procházka to byla moc příjemná, já jsem si vyzkoušela poslušnost mezi pejsky a šlo mi to skvěle. Jednou jsem se dokonce nechala odvolat od srnek!!! Panička na mě byla právem pyšná. Dorazila i moje velká oblíbenkyně Rozárka a i ostatní pejsci se mi moc líbili, lítala jsem jako šílená, nahoru do kopce a zase dolů a tak pořád dokola, ostatní se mi smáli, vypadala jsem, jak když jsem nikdy nebyla na procházce. :) Malý Frodo byl skvělý, na to, že mu je teprve 5 měsíců, je to hodně živé štěňátko, všechno s námi uběhal, lítal jako splašený, a to byl venku od rána od 8 hodin! Takhle má vypadat správný ausík! Jedinou černou skvrnkou na téhle prochajdě byl pán, který nám vynadal, že jsme my pejsci na volno, přestože jsme se k němu ani nepřiblížili! Ptal se pániček, jestli jim to není blbý, že mají pejsky na volno... Tak proběhla menší slovní přestřelka, ale nám to náladu nezkazilo. :) Byli jsme venku asi tři hodinky, já se krásně vyběhala, vyspala cestou domů a doma jsem opět paničku otravovala a chtěla nějakou akci, jsem prostě nezmar no. :)

V týdnu jsme pak poctivě trénovaly na hodinu obedience, která se nám kvapem blížila. Panička se mnou byla párkrát na poli i ve Středoklukách, kde jsme trénovaly u místního obchodu a autobusové zastávky, lidi si museli klepat na čelo, ale nám to bylo jedno. :)

Dnes je sobota 3.11. a spolu s Růženkou jsme vyrazily na hodinku na agi a pak rovnou i na obedience, ale vezmeme to postupně. Já jsem byla opět jako šílená, v hale OSA Pandy jsem dlouho nebyla, taky jsem dlouho neviděla ségru Ori, no podle toho to taky vypadalo. Ale běhala jsem docela pěkně, kdyby mi to pořád panička nevorala, běhala bych ještě líp. :) Dělaly jsme zóny na áčku a menší sekvence se skočkama a tunýlkama, z toho jeden byl látkový. Evička mě pochválila, že už se pěkně soustředím a nekravím na parkuru, i skákání mi šlo mnohem líp než na Kladně u Páji. Jen prostě moc reaguju na pohyb paničky, takže budeme muset zas a znovu trénovat. :) Při čekání, až na mě přijde řada, jsem opět kravila v kennelce, povedlo se mi u ní rozjet zip, takže jsem putovala do klece, kde jsem kravila zrovna tak. Růženka naopak poslušně čekala, však je to naše pecka. :)

No a hned po agi jsme se přesunuly do Stodůlek na cvičák HafBo, kde mě panička šoupla do odkládačky a dívala se na pejska před námi, jak hezky cvičí. Byl to podobný typ jako Inka, takový šílenec, ale šlo mu to moc hezky. Pak přišla na řadu Růženka. Kristýna se jí ze začátku moc nelíbila, Růženka se jí i trochu bála, a tak Kristýna popadla pamlsky, s Růženkou si pohrála a hned to bylo lepší. Růženka si vyzkoušela sedni i lehni za chůze, chůzi u nohy, ke mně, přiřazení k noze a polohy.  U ke mně potřebujeme, aby chodila o kousek blíž k paničce, a tak Kristýna paničce ukázala polohu "a la hajzlík", tedy polohu, jako by panička trůnila na WC, no byla sranda. :) Do příště musí Růženka s paničkou trochu zamakat, ale prý je moc šikovná, tak uvidíme, jak jí to půjde dál, ale všechny bychom byly moc rády, kdyby ji to hlavně bavilo. A třeba se jednou i na tu zkoušku dostane. Panička to jako vždy kazila, měla problém přejít po agi do klidového režimu, takže při chůzi u nohy rázovala jako voják, až ji Kristýna musela krotit. :))) Taky se u Růženky moc hrbí, protože Růženka je prcek. Pak jsem přišla na řadu já a bylo to mnoooohem lepší než minule! Dělala jsem lehni za chůze, to mi šlo, chůzi u nohy jsem konečně vystřihla moc hezkou, přiřazení k noze musíme ještě pilovat. Pak jsme dělaly ke mně s hračkou, to se panička s Kristýnou pěkně nasmály, protože přestože jsme to poctivě trénovaly, já se rozeběhla tak, že jsem paničku málem smetla z povrchu zemského. :) Daly jsme to až na potřetí a ke mně na blízko bylo krásné. I polohy mi Kristýna moc pochválila a na konci jsem zkoušela 3x dlouhodobé odložení jako na zkoušce a to bylo taky fajn. Kristýna už nám velí jako na zkoušce, hraje fiktivního stevarda, což mě trošku rozhodilo a pořád jsem na ni čučela dozadu za sebe. :D Byla to moc pohodová hodina, hodně jsme se nasmály, zase máme spoustu věcí, které musíme potrénovat jako vždycky a já příště vyfasuju stopovačku, protože když okolo běhali cizí pejsci, občas jsem měla tendence zdrhat. :)