13.-18.11.2012

Inka: V úterý odpoledne si takhle lebedím vedle paničky a ona mi najednou pošeptá do ucha, že přijede Oriannka!! No co myslíte? Zbývajících pár hodin jsem proseděla u okna, vyhlížela ségru a vzdychala u toho jako týraná. :) Naštěstí jsem se dočkala a brzy jsme už s Ori řádily na louce za barákem. Opět jsme páničky trošku vytáčely, jejich nohy musí být hezky pevně zabořené do země, abychom je při hraní nezabily. :) Teta Nikola vzala foťák, takže parádní fotky z prochajdy najdete zde. Já jsem opět nezklamala a srnku i dva zajíce jsem viděla dřív než panička, takže jsem se pěkně proběhla a ječela jsem u toho jako postřelená, teta Nikola si chvíli myslela, že jsem někde uvízla. :) Zbytek lesíka jsem tedy poslušně prošla na vodítku, na poli jsem pak řádila s Ori a hledaly jsme myšky, pak jsme cvičily společně na poli (a šlo nám to moc hezky), zkrátka a dobře bylo to jako vždy super a já se domů vracela hezky vyběhaná, nikoliv však unavená. :)) U dálnice si mě panička pojistila vodítkem a dobře udělala, protože kousek od nás se probíhalo pár srnek, no na vodítku není zbytí, a tak jsem se na ně jen se zalíbením dívala, ale pokračovala jsem v cestě. Celou prochajdu jsem byla na postroji, takže jsem si užila i tahání, což mě mooooc baví.

Po návratu domů jsem musela hezky počkat a panička vyrazila na pole pocvičit s Růženkou. Růžence to prý šlo moc krásně, brzy mě strčí do kapsy. ;-) Dokonce si s paničkou i hrála a přetahovala, takže musím, sic nerada, přiznat, že na hraní s Růženkou se bude pracovat beze mě, protože jsem já tím rušivým elementem. :) Cestou panička taky po dlouhé době potkala Věrku s Trixinkou. Trixinka bude brzy hárat, no a co na to Růža? Chtěla Trixinku oplodnit a pak ještě naskakovala paničce na nohu, jak byla rozjetá. :D Jinak co se týká poslušnosti, tak s Růženkou pracujeme především na výdrži v pozicích, chůzi u nohy má krásnou i s očním kontaktem, tu už jen procvičujeme. I odložení za chůze jde Růžence moc hezky, tak ho budeme ještě pilovat, no a taky pracujeme na tom hraní, aby byla trochu sranda. U klikání se Růženka už docela rozpohybovala, začíná nabízet víc a víc, takže na tom taky pracujeme. :)

V pátek brzy ráno nám panička pobalila věci a vyrazily jsme k babičce s dědou. Ti odjeli na dva dny do Vídně, a tak jsme měly důležitý úkol - pohlídat Bubáčka s Cherrýskem. Toho úkolu jsme se zhostily velmi zodpovědně, já jsem od osmi od rána proháněla Bubáka, zabila a vykuchala jsem s ní jednoho plyšáka, další dva naštěstí panička uchránila, protože jinak neví, jak by to babičce vysvětlovala. Taky jsem s Růžou zničila gumovou činku, ve které byly rolničky, to se nám moc líbilo, a tak jsme ty rolničky musely vydolovat ven. :) Další katastrofy se už nekonaly, panička musela odpoledne do práce,  a tak jsme spořádaně počkaly v chodbě v pelíšcích, aniž bychom něco zničily. Zbytek dne jsme strávily na zahradě, hrály si, lítaly po domě jako šílenci, až věci lítaly všude okolo, večer jsme pak všechny ulehly s paničkou v obýváku a spaly až do rána. :)

V sobotu nás čekal dogtrekking na Praze-západ, bohužel panička v noci onemocněla, a tak jsme nikam nejely. :( Moc nás to mrzelo, těšily jsme se, ale co se dá dělat, zdraví je přednější. Opět tedy následoval den plný hraní, navíc po obědě mě panička vzala s Goliáškem do parku, tak jsem se parádně vylítala. Golímu už slušně stíhám, takže u toho ani nemusím ječet. :) Večer jsme ještě holky buldočí nakrmily a vyvenčily, rozloučily se a pádily domů, kde jsme zjistily, že jsme si u babičky zapomněly tašku s věcmi na cvičení, no bez klikru, hraček i pamlsků se špatně cvičí, a tak jsme po zbytek dne už jen procházkovaly a odpočívaly.

V neděli jsme zase vstávaly poměrně brzy, panička nás vyvenčila a pak mě popadla a jelo se do Prahy do Pandiček, kde nás čekal trénink agility s Evičkou a já teda musím uznat, že dneska nám to běhalo parádně, všem! Já jsem předvedla parádní los klokanos, ale tentokrát jsem nebyla sama, protože se na nás přijel podívat Safírek s tetou Evou a dokonce si i vyzkoušel skočku s tunelem. Do budoucna bude jezdit na tréninky s námi, tak se moc těšíme. :) Já se teda musím pochválit, běhá mi to čím dál tím líp a kupodivu jsme dneska byly s paničkou docela hezky sehrané, takže jsme to nekonily víc než obvykle, no spíš naopak. :)

Po tréninku jsme se ještě připojily k tetě Evě se Sáfou a jely jsme na prochajdu do parku, kde jsem Safírkovi prohnala pořádně kožich. :))) Trochu jsem tam taky potrénovala poslušnost a musím říct, že se v přítomnosti pejsků lepším. :)

Abych tady ale nepsala jen o zábavě, musím vám taky poreferovat, jak daleko jsme se cvíčkem a klikrem. :) Co se týká Růženky, už to bylo popsáno výše, k tomu ale panička na radu Evičky vyrobila ještě hračky z ponožek, nacpala je pamlsky a to byste koukali, jak se nám to líbilo, panička od nás měla pokoj na půl hodiny! S Růženkou dále klikáme hýbání a kývání hlavy, to jí jde moc hezky a vypadá u toho jako želva, co jí každou chvíli vypadnou oči. :D Néééé, dělám si z pupenda srandu, ona je prostě moc roztomilá a díky tomu jí toho taky prochází mnohem víc než mně. :) Co se týká mě, tak pořád pilujeme chůzi u nohy a ještě nějaký ten měsíc ji pilovat budeme. Polohy mám super, ty už jen procvičujeme. Já i Růženka pomalu začínáme s aportem, který jsem nedělala od tábora. Na činku jsem ale nezapomněla a vesele už ji zvedám a chvilku i nosím, takže pomalu ty intervaly prodlužujeme, není kam spěchat. I Růženka si už vyzkoušela nácvik na aportík, zatím začínáme s peškem a gumovou kostičkou, no Růženka to pochopila velmi rychle a po pár kliknutích už bere hračky vesele do tlamičky, je to holka šikovná. :) Přiřazování k noze mi jde už moc hezky z různých pozic, tak to ještě pilujeme, sem tam se ještě vrátíme k pivotům na víčku, abych si upevnila pozici předních tlapek, brzy ale víčka nebude potřeba vůbec, dneska jsem se krásně přiřadila k noze i na agi, takže to vypadá, že si pozici u nohy opravdu začínám uvědomovat a zafixovala jsem si jí do hlavinky. No a krom toho všeho si dál hrajeme, hlavně hry na sebeovládání, sem tam si vyzkouším rozlišování, které mi jde už moc hezky, konečně mi cvaklo, že nemám paničce bezhlavě nosit první roličku, kterou uvidím, ale že u toho mám taky používat rypáček. :) Pak taky klikáme stojku na předních nohou, na knížkách už ji dělám bez problémů a když jednou panička knížky posunula, tak jsem ji vystřihla i o zeď, tak to panička teda čučela! No a tímto se s vámi loučím, protože zbytek si už nepamatuju. :)