26.11.-2.12.2012

Inka: Tak jsme zase tady s krátkým reportíkem. :) 

Za poslední týden jsme hoooodně cvičily, jak doma, tak venku na poli. Panička je pořád nachcípaná, ale konečně uznala, že když s námi nezačne chodit na pořádné prochajdy, že jí sežereme nudou. :D

Růžence jde cvičeníčko stále líp a líp, pokroky jsou opravdu znát. Zaměřily jsme se především na polohy, aby dokázala vydržet na místě, jelikož díky klikání začala dělat kravinky. Jde jí to moc dobře, už se nehne z místa, ani když ji panička obchází a otáčí se k ní zády. Věříme, že to krásně vypilujeme. :) Krom toho jí pořád klikáme zájem o hračky a jde jí to moc hezky, uzlík už bere na plnou hubu, venku se přetahuje o klacíky, máme z ní radost, určitě to společně zvládneme. :)

Co se týká mě, tak procvičujeme již naučené věci a zdokonalujeme věci nedoučené. Nové triky ani povelíky neučíme, abych v tom neměla guláš, svět se nezboří a není kam spěchat. Vlastně jednu novou věc jsme vyzkoušela, a to chození po zadních, napoprvé mi to šlo moc hezky, tak uvidíme, kdy přidáme povelík. V sobotu mě panička natáčela na mobil, na videjko se můžete podívat zde. :)

Ve středu odpoledne panička musela pracovně na Arkády Pankrác, a tak uznala, že by to mohla být fajn socializační prochajda a vzala mě s sebou. Jen co jsem dorazila do pasáže, vyznamenala jsem opravdu nádherně... V přízemí u Intersparu jsem si dřepla a udělala tam několik bobků. :D Panička ze mě byla na mrtvici hovínko bylo řidší, a tak nešlo sebrat jen pytlíkem, naštěstí se objevily dvě velmi ochotné paní, které nám přinesly ubrousky a mohly jsme to uklidit. Já jak je mým zvykem, jsem chtěla od hovínka utéct, takže jednou rukou panička utírala bobek, druhou se mě snažila udržet na místě.  No byla to sranda. :)) Nakonec všechno dobře dopadlo, já se svezla několikrát výtahem, taky jezdící schody jsem si vyzkoušela. Nejdřív se mi na ně nechtělo, ale nakonec jsem na ně naskočila a vyjela je už bez problémů. Ale jezdit denně bych po nich asi nemusela. :) Nakonec jsme navštívily místní farmářské trhy, kde jsme si vyzkoušely poslušnost. Jelikož bylo všude kolem spousta lidí, vjemů a pachů, tak jsem byla jako Alenka v říši divů. Kupodivu v takovém prostředí poslouchám mnohem líp než na místech, která už znám, takže panička byla spokojená.

V pátek jsme s Růženkou zajely na veterinu a paničky podezření se bohužel potvrdilo. Růža ponorka dělá ponorku tak moc, že si z toho přivodila zánět ucha. :( Vyfasovala antibiotické kapičky a bude se léčit, na deset dní má od vody utrum. Jinak nám bude asi Růženka brzy hárat, jelikož začíná pokulhávat a má svoje nálady, tak čekáme, kdy to přijde... V neděli měla mít svou první hodinu agi, moc jsme se těšily, ale kvůli pokládce umělky nám trénink zrušili, ach jo. :(

Panička mi objednala nový postroj od Manmatu, tak jsem zvědavá, jak mi padne. Taky jsem dostala dvě nová odolná frisbíčka, já se mám! V prosinci nás čeká intenzivka frisbee s Míšou Androvou, už se moc těšíme! A dneska nám přišla krásná zpráva, vyhrály jsme v soutěži Dovolená se psem poukaz na pobyt na horách, samolepku a psí známku, tak máme radost. :) Teta Maruška dokonce vyhrála víkend na horách a nabídla nám, že můžeme jet s ní, tak se už teď strašně těším na sníh a prochajdy s kámoškou Dayunkou!

No a dnes, tedy v neděli 2.12., jsme se vydaly s paničkou na Kladno, kde už na nás čekala Ebbička s paničkou. Vyrazily jsme již tradičně do údolí na prochajdu, kde se Ebbička vyznamenala a skočila i v mikině do rybníčku. :D No jelikož má srst krátkou a mikina byla durch promočená, obrátily jsme to, Ebbičku odvedly domů, aby oschla, a vyrazily jsme zpátky do údolí, kde jsem výjimečně způsobně čekala, až si paničky zaházejí frisbee. Panička se nestačila divit, obvykle ječím, jako když mě na nože berou, no tentokrát bylo po pěti minutách ticho a to mi vydrželo až do konce. Pak mě panička vytáhla a zaházely jsme si spolu, to mi šlo moc pěkně, dokonce jsem si poprvé vyzkoušela cik-cak! Pak k nám přišla paní s retrívřicí, jestli bychom jí dávaly kurzy dogfrisbee. :D No to nás pobavilo... Samy se ještě máme co učit! A tak jsme si na paní vzaly kontakt a příště si půjde potrénovat s námi. Když jsme měly odházeno, ještě jsem si vyzkoušela obedience na hračku, bez pamlsků a šlo mi to parádně, teta Lenka mě moc chválila. Potom jsme vyzvedly Ebbičku doma a vzaly ji do lesa na procházku, kde jsme lítaly na volno a užívaly si honičku v jinovatce. Na poli jsme ještě trochu potrénovaly poslušnost, která u mě tedy byla už slabší, pořád jsem čmuchala a panička se zase bořila do zmrzlé hlíny. A tak jsme se na to vybodly a pokračovaly v procházce. Já se výjimečně nechávala odvolat od pachů zajíčků, nikam jsem neutíkala. Celkem jsme byly venku asi 3 a půl hodinky, vracely jsme se totálně promrzlé, ale ohromně spokojené, bylo to bezva odpoledne a my se už těšíme na další!