3.-10.12.2012

Růženka: Konečně mi panička půjčila počítač, tak můžu psát dneska já. :)

V pondělí jsme vyrazily se strejdou Mácou na procházku k letišti, byli jsme venku 2,5 hodiny a bylo to super! Zrovna začalo parádně mrznout, takže jsme se s Inkou bavily požíráním jinovatky a prorážením zamrzlých kaluží, to nás moc baví. Cestou jsme potkali stádo srneček, ale panička byla rychlejší, a tak se žádný úprk nekonal. Došli jsme až k odletové dráze, kde jsme chvíli pozorovali letadla, jak přistávají a odlétají, vypadali jako velcí uřvaní hafani a já z nich byla dost vedle, pořád jsem na ně upřeně čučela. :) Inku tolik letadla netankují, pobíhala kolem a dováděla ve sněhu a letadel si nevšímala. Cestou zpátky jsme potkaly zajíce. Panička ho uviděla, zavolala na Inku, která čmuchala opodál, ta se otočila, že tedy k paničce přijde, ale to bych nebyla já, abych to oběma nepohnojila. :D Za zajícem jsem vystartovala já, což samozřemě vyburcovalo i Inku, ta za ním vyrazila a pěkně ho prohnala. Máca se o Inku bál, tak za ní vyběhl, to už ale sníh trochu odtál, pole bylo rozbahněné, takže k autu jsme došli mírně řečeno zabahnění až za ušima, Máca pak řídil v ponožkách, my jsme cestovaly na igelitu v kufru a panička se raději ničeho nedotýkala. :D Domů jsme dorazili promrzlí, ale moc spokojení a unavení, panička nás nechala odpočívat a jela ještě do Prahy.

V úterý jsme s paničkou vyrazily na pole, kde jsme trénovaly poslušnost, ne moc dlouho, protože byla opravdu velká kosa a panička se bála, že bych mohla nastydnout, nechtěla, abych pokládala prdelku na zem. :) Navečer pak panička vzala Inku na vodítku do krámu a cestou trénovaly poslušnost, Inka se prý lepší.

Další dny jsme pak vyrážely na prochajdy, vyřádit se na zamrzlé louže, Inka je jako šílená, vyskakuje do vzduchu, prohne se do oblouku a vší silou dopadne všema čtyřma na louži, čímž ji prorazí a tak pořád dokola a ještě u toho štěká jako pominutá. :) Potkaly jsme zase Trixinku, tak jsme s ní řádily na poli, no spíš my dvě s Inkou jsme řádily, Trixinka si ostatních pejsků nevšímá a v hlavince má jen frisbee nebo míček. :) Tentokrát s sebou neměla nic, a tak jsme jí půjčily náš tenisák, aportovala ho celou cestu a nakonec nám ho předala kráááásně oslintaný. :D Panička pak míček položila na topení, aby oschnul, odjela pryč a když se vrátila, Inka na ni skákala a vítala ji neobvykle hodně, tak se jí panička chtěla zbavit a zavelela "kde máš míček?". No a co udělá Inka? Skočí na topení, popadne ten oslintaný tenisák a paničce ho přinese. :D A pak že pejsci nemají dlouhodobou paměť!

V pátek byla Cherrynka na pohotovosti, jelikož se jí do čelistního kloubu usadil zánět, a tak ji panička v sobotu vezla na kontrolu a při té příležitosti vzala i mě. Veterinář Láďa mi prohlížel zoubky, naše obavy se potvrdily, při vyměňování zoubků mi zřejmě nevypadl jeden mlíčňák. :( Teď mi začíná černat, takže na jaře půjdu na vytrhnutí a při té příležitosti se panička rozhodla, že mě nechá taky vykastrovat. Sice nevím, co to je, ale prý budu pár dní mimo, tak už teď se bojím. :( Ale prý se mi potom zlepší kyčle a budu s paničkou pobývat na chatě. Na veterině se mi zase vůbec nelíbilo, klepala jsem se jako osika. Zánět v uších mi trochu ustoupil, ale pořád mi ještě panička uši vykapává antibiotiky, a to se mi teda vůbec nelíbí, dělám scény a nechci držet. Panička ale zatím vždycky zvítězila, je urputnější, než jsem si myslela a budu na ni muset vymyslet něco nového. :)

V neděli mě panička nechala u babičky na hlídání a vyrazila s Inkou za tetou Nikolou a Oriannkou. Holky běhaly agi a šlo jim to prý parádně! Dokonce i paničkám se povedlo dobře navádět, takže na konci už holky hezky zaběhly celý parkurek, který vymyslela teta Nikola, bez shazování nebo chyb, takže spokojenost veliká! Při agi začalo pořádně sněžit a zbytek procházky, na kterou se později vyrazilo, holky dováděly a žraly při tom sníh. Šlo se do blízkého lesíka, kde se Inka opět vyznamenala a dvakrát prohnala zajíčka, potom byla jako vyšinutá a neposlouchala. Já jsem mezitím čekala hezky v teplíčku a paničku jsem vítala, jako bych ji neviděla týden. Byla velká zima, večer jsme ještě vyrazily na kratší procházku k nám na louku a panička mi po roce navlíkla tu odpornou bundu, co tak nesnáším. Zase jsem stála jako tydýt a nechtěla se hýbat, ale panička byla neoblomná a nenechala se ukecat. Na schodech jsem si zase utrhla drápek, ach jo. :((( To je už podruhé za poslední měsíc a Inka si ho taky v poslední době natrhla 2x, je to fakt pech! Venku jsem pak ještě trochu stávkovala, nechtěla jsem v bundě čůrat, ale nakonec se podařilo. Inka opět lítala s fotbalovým míčem, už je to taková každodenní zábava, panička jí ho kope a ona ho chytá a přináší a děsně ji to baví. Já se toho kulatýho nesmyslu ale bojím, a tak vždycky zdrhám nebo se krčím na konci vodítka. 

Od soboty nám taky stávkovalo topení, takže jsme spaly zachumlané u paničky v dece, to bylo bájo! Cvičeníčko mi jde moc hezky, chůze u nohy se hodně zlepšila, už se tolik neopožďuju. Jeden den v týdnu jsem dokonce byla převeselá a při přiřazování k noze jsem vylítla tak rychle, že jsem k té noze došla po zadních. Panička se začala smát a bylo na chvilku po poslušnosti. :D Polohy jsem taky hodně vylepšila, už vydržím v klidu sedět i ležet, i když okolo mě panička chodí, takže dobu postupně prodlužujeme a makáme na tom dál. Doma klikáme hračky, venku s nimi není problém. Tento týden jsem spíš cvíčkovala já, s Inkou trénujeme hlavně odvolání od rušivých vlivů, rozuměj u nás na poli od myšiček. Jakmile se tohle naučí na 100%, můžeme přejít na rušivé vlivy další. Jinak Inka je pořád stejný magůrek jako dřív, ale lepší se a jednou bude třeba v pohodě. :))

V pondělí vyrazily panička s Inkou zase jednou na agi na Kladno. Inka běhala mooooc pěkně, krásně skákala a chyby samozřejmě způsobovala panička svým vedením, jako vždy. :) Inka dělala hodně zóny na kladině i na houpačce, potom zkoušela stahovačky a slalom o dvou brankách, které trefila obě, šikula jedna, no a pak pár sekvencí se skočkama na vyšší M a tunelama. Šlo jí to parádně a i paničce se sem tam povedlo ji dobře navést. Pája jim dávala pěkně do těla, udělat za sebou left, right a dva outy na obě strany plus k tomu tunely a skočka, to vše s otočkama na čelo i zádama, to bylo něco na paničky mozeček, občas se tam točila jak korouhev. :D Ale nakonec to zvládly, panička si to vyzkoušela bez Inky, která dneska předvedla parádní odložení, a pak to dala. Při čekání na pejska, co byl před Inkou, trénovaly holky crate games, Inka se lepší, nemusí mít už zavřený vchod do kennelky a v klidu kouká na pejska, jak běhá. Kéž by jí to takhle vydrželo. Ještě to převést do jiného prostředí a na dálku, ale máme před sebou ještě spoustu práce.