9.2.2013

Inka: Strašně se stydíme, že sem poslední dobou nepíšeme tak často, ale panička je líná a já to sama nezvládnu. Konečně jsem jí ale dneska překecala, tak popíšeme ve zkratce, co jsme dělaly od začátku roku. :)
V lednu jsme byly dvakrát na intenzivce agi, tentokrát bez Růženky, jelikož ta začala mezi svátky hárat. Nechtěly jsme motat hlavu Safírovi, z toho by opravdu nebyla hezká štěňátka. :D První agi v novém roce bylo moc fajn, až na moje odložení před tunelem, to mi nějak dělá pořád problémy, takže mě musí panička několikrát opravovat. :) Jinak nám to ale běhalo moc pěkně, daly jsme dokonce i několik čistých běhů, šly mi vysílačky na tunel i stahovačky, panička byla moc spokojená. A poprvé jsem si vyzkoušela start ze zóny na kladině. :) Na videjko se můžete podívat zde.

Další intenzivka byla taky moc fajn, z ní bohužel video nemáme. Opět jsem předvedla špatné odložení před tunelem a tentokrát i před překážkou, no konila jsem ho tak moc, že mi nakonec panička musela dvakrát ukončit běhání a putovala jsem do klece. Potřetí zase katastrofa, takže jsme putovaly na hanbu a cvičily poslušnost vedle parkuru. :D A tam musím říct, že mi nějak přeplo v hlavince a já se začala snažit, zbytek mi už šel parádně. 
Třetí víkend v lednu jsme strávily s Dayunkou a její paničkou v podhůří Šumavy v penzionu St. Leonhard (jeho stránky najdete tady). Byly to parádní tři dny, které jsme si moc užily, větší relax, zábavu, výletování jsme si ani nemohly přát, ubytování bylo naprosto luxusní, obsluha moc příjemná, penzionu nemáme co vytknout, dlouho jsme nebyly ubytované někde, kde by se nám líbilo tolik. Jelikož nebyla sezóna, měly jsme přilehlé louky pro sebe, všude bylo asi třicet čísel sněhu, čehož jsme my psi vydatně využili. Já se bavila s Dayu honěním, válením a požíráním sněhu, Růženka taky nezahálela. :) Byly jsme na výletě v Německu, kde jsme prošly místní zoopark, vyzkoušely si visutý most. Ten se nám zpočátku moc nelíbil, ale nakonec jsme ho zvládly obě dvě i s Růženkou. Ten další jsme už daly s přehledem, ne tak panička, která si na něm rozbila tlamu. :D My jsme byly částečně na postrojích, abychom nelítaly, kde se nám zlíbí, Růženka s námi táhla jako profík, kdyby měla zdravé nožičky, klidně by s námi mohla vyrazit na nějakou akcičku. :)) V neděli jsme si udělaly výlet po okolí, já s Dayu jsme honily myšky a Růženka měla co dělat, aby se nezabořila do sněhu, jelikož ho měla až nad pupík. Panička ji ale vybavila teplou bundou, takže nám nikde neumrzla. :) No shrnu to jednoduše, doufáme, že se do penzionku ještě vrátíme, tak skvělý víkend jsme už dlouho nezažily!!
No a to je skoro všechno. :) Jelikož panička jezdí přes týden do kanceláře, ráno vyrážíme na procházku, kde cvičíme a hrajeme si, večer následuje další procházka a pak doma klikáme a cvíčkujeme a jde nám to oběma parádně. Učíme se novou věc, a to vysílání na target, u kterého překvapila především Růženka, která bez problémů, aniž by nad ním přemýšlela, zasedla na target, jako by to dělala odjakživa. :) No a taky pořád trénujeme aportík, skoro každý den, jelikož ten nám dělá trošku problém. Tedy mně. Růženka je na něj poněkud šikovnější. Já se sice lepším, ale jde to velmi pomalu, panička musí utužovat svou trpělivost. :) Co se týká přípravy na obedience, tak pořád vše pilujeme a zdokonalujeme, prakticky hotové máme zalehnutí a zasednutí za chůze, chůzi u nohy a přivolání, to jsem si hodně vylepšila. Zbytek musíme natrénovat nebo dotrénovat a pořád je i tak co zdokonalovat, protože my to všechno musíme mít opravdu pěkné, abychom se odhodlaly někam vyrazit. Růženka taky nezahálí, přivolání i chůzi u nohy má moc pěkné, aportík se učí a až dodělá chůzi u nohy přes shaping, přidáme i další cviky. Frisbee jsme ještě od nového roku nehrály, pěkně to flákáme, ale pořád je zima, prší nebo sněží, tak si hrajeme především s uzlíkem a peškem, abychom si frisbeečka neničily.
V únoru nás opět čekají intenzivky agility s Evičkou, na víc bohužel nezbývá čas, přes týden se už do Kladna nedostaneme, což nás velmi mrzí, ale nedá se nic dělat. Taky nás čeká oslava Růženčiných narozenin, trénink obedience s Luckou Prause a procházka s obedience s Rozárkou a Oriannkou.