24.2.2013

Růženka: Venku je strašně moc sněhu, tak cvičíme především doma a udělaly jsme si konečně čas na menší aktuálku. 

Kromě běžného procházkování, kterého si užíváme každý den, byla Inka na agi a musíme ji pochválit, bylo to jedno z nejlepších agi, co jsme s ní zažily! Hezky se soustředila, pěkně běhala, cvičila krásně poslušnost celou dobu o pauzách, no a poprvé si zkusila celé áčko i se zónou a paráda, pochopila to hned a krásně zastavovala. :) Já jsem ještě běhat nebyla, jelikož mě bolela nožka, ale příště na ten parkur vtrhnu v plné parádě. :D
V sobotu 16.2. byl můj velký den, oslavila jsem svoje krásné třetí narozeniny, jsem už velká baba no! :) Za Inkou dorazila Oriannka s tetou Nikolou, holky se pořádně vyběhaly, Inka o něco víc, jelikož zase lovila zajíce, bylo jich požehnaně, takže nakonec vyfasovala stopovačku a už to bylo dobré. Teta nafotila krásné fotky, na které se můžete podívat zde. Inka s Oriannkou si zahrály i frisbee a potrénovaly postoj. Původně bylo v plánu dojít do Lidic a podívat se na zdejší památník, no paničky to nějak nevychytaly, minuly odbočku a došly k Hřebči, kde bylo vidět na Kladno. :D Tak na příště máme aspoň tip, jak dojít až do Kladna, zas taková dálka to není a můžeme se jít podívat na strejdy Marcela s Radkem pěšky. :) Teta teda tvrdí, že ta odbočka na Lidice tam předtím nebyla. Myslíte, že jde postavit novou cestu za hodinku? :D
Když se holky vrátily z prochajdy, zanechaly jsme Inku doma a já si mohla užívat zbytek dne sama s paničkou. Vyrazily jsme k babičce na návštěvu, kde jsem se ládovala piškotkama a mlskama, když jsem měla ty narozeniny, tak panička přimhouřila oko. Babička má po operaci krásnou velkou postel přímo v obýváku, tak si mě vždycky vezme k sobě a já se u ní rochním a dávám jí hubičky.
V neděli 17.2. po agi ještě panička s Inkou a Oriannka s Nikolou vyrazily na obedience. Cestou se stavily v KFC (škoda že jsem tam nebyla!), kdy holky chlupatý čekaly v autě. No Inka samozřejmě přišla na to, jak prolézt vedle sítě z kufru do auta a pěkně to auto tetě Nikole zvalchovala a zanechala jí tam asi tunu chlupů, nezbednice jedna! Trénink obedience byl prý moc fajn, Inka opět ukázala, jaká je čmuchna, ale jinak cvičila docela pěkně a panička je ráda, že má zpětnou vazbu zase od jiného trenéra s jiný pohledem, máme co cvičit dál a příště se na trénink snad podívám taky. :) Jo a Inka si vyzkoušela dlouhodobé odložení s Oriannkou a to jí šlo moc pěkně, panička jí pěkně podceňuje, čekala, že nevydrží! Taky jsme dostaly tip, jak poopravit aportek, ten vypadal moc slibně, ale bohužel po pár trénincích se neosvědčil, tak panička pátrala dál a až díky Evičce se nám konečně tu smůlu podařilo prolomit, tak snad to tak půjde dál!

V pondělí 18.2. vyrazila Inka s paničkou, Oriannkou a tetou Nikolou do Prahy, kde si konečně vyzkoušela dlouho očekávaný postroj od Non-stop dogwear. Obě psí holky v krámku pěkně ukázaly, co za zvuky dokáží vyloudit, Inka se pokoušela šlohnout frisbeečka a kousací kostičky, no prostě dělaly tam pěknou rotiku, ale majitelé byli naštěstí moc fajn a nijak jim to nevadilo. Holkám postroje krásně sedí a první zkoušky ukázaly, že jsme se snad konečně ve volbě strefily! Panička neodolala ještě ten den a vytáhla Inku na asi 3km tahání a paráda! I Oriannka je prý moc spokojená, tak už se těšíme, až holky vyrazí někam společně.

Včera, tedy 23.2. jsme za hodně ošklivého počasí vyrazily na návštěvu za Denisou a její australandou Sherrynkou a kólií slečnou Ferginkou. Byla to parádní procházka! Nejdřív jsme se teda bály, že snad ani nedojedeme, venku zuřila sněhová vánice, z rádia nám pořád dokola opakovali, abychom nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné, ale my jsme se zastrašit nenechaly a nelitujeme! Já jsem vyfasovala zimní bundu, která mi během prochajdy namrzla natolik, že už nešla zapnout. A tak jsem po dvou hodinkách skončila zachumlaná do deky v autě a holky ještě pokračovaly v procházce. Sněhu bylo hodně všude, já se bořila až nad pupík a docela jsem si teda mákla. Zbytek dne jsem pak prochrupkala. Jo a Inka udělala pěknou ostudu! Na chvilku jí zavřeli do pokoje, kde počůrala Sherrynce pelíšek, ostuda jedna! Byl to ale parádní den a my doufáme, že na nás teta Denisa nezanevřela, protože nám se u ní mooooc líbilo a snad se k ní brzy zase vypravíme. :) Inka výjimečně sekala latinu a nikam nezdrhala. Potkaly jsme taky dvě srnečky, které naštěstí panička viděla dřív, takže se útěk nekonal. Po procházce si paničky daly čaj a bábovku a vrhly se na úpravu ausinek. Inka vypadá jak tydýt, protože jí panička ostříhala jen jedno ucho a jednu tlapku. :D Sherrynka po ostříhání hezky prokoukla, tak snad se jí na výstavě v Polsku zadaří a my jí budeme mooooc držet palečky!

Procházka s Rozárkou se bohužel nekonala, jelikož Oriannce nebylo dobře a panička je nějaká nachcípaná. Snad to vyjde příště!