14.5.2013

Růženka: A je to tady, konečně jsem paničku dokopala, aby mi zapla počítač a já mohla něco škrábnout do aktuálky. Však už to je ostuda, že sem vůbec nepřispíváme!

O víkendu 13.4.2013 panička zajela na ForPets a představte si, že nás nechala doma! A já bych bývala tak jela! Ale zase ji musím pochválit, přivezla nám mlsky a taky nové obojky od tety Marušky. Jsou krásně barevné a moooooc nám oběma sluší. Akorát se tedy stala menší chybka, Maruška se spletla a mně poslala velikost na německou dogu. :D Tak to budeme muset vyměnit, protože jsem sice holka statná, ale zas tolik ne. :)

21.4.2013 vyrazila panička poprvé v sezóně s Inkou na ovečky do chs. Kogito Easter. Společnost jim dělaly teta Nikola s Oriannkou a Deny s Sherrinkou. Všem holkám to prý šlo skvěle, Sherrinka byla u oveček poprvé a byla moc šikovná. Inka se výjimečně obešla bez košíku, sice sem tam štípla, ale bylo to mnohem míň než vloni a vůbec byla u oveček klidnější než minulou sezónu, tak doufáme, že se bude už jenom zlepšovat. Po pasení si panička pomuchlala malé australáčky a pak doma pořád básnila o psích miminkách, ale já jí to rychle vymluvila. Stačí, že sem přitáhla zloducha, natož aby sem přibyl další!

25.4.2013 byla panička s Inkou na frisbee tréninku a Ince to šlo moc pěkně, je to náš malý klokan no. :)

V pátek 26.4.2013 jsem viděla paničku, jak mi balí baťůžek a už jsem věděla, že bude zle. A taky že jo! Odvezla mě k babičce a tam mě ponechala s Cherrynkou a Bubákem. Cherrynka se mi pořád moc nelíbí, musím jí teda tolerovat, protože ona je kápo, na ni si ještě netroufnu. Tak ji raději obcházím obloukem a dělám, že je vzduch. Paničce jsem to pěkně osolila, protože celý víkend jsem uraženě odmítala žrádlo v misce a předstírala jsem čiré zoufalství. Babička ze mě byla dosti nešťastná, a tak pravidelně paničku bombardovala SMSkama, kde jí žalostně líčila, jak jsem bez zbytku smečky nešťastná. Hi hi, jen ať má panička aspoň výčitky, když se na mě s Inkou vybodly! :D Jinak abych nepovídala jenom o sobě, panička s Inkou, s tetou Nikolou a Oriannkou odjely do Krušných hor do Lesné, kde se konal víkendový seminář o mushingu. Panička přijela nadšená, Inka snad i trochu unavená a já jsem je přivítala s nasejřeným ksichtíkem, to aby si nemyslely, že je hned vezmu na milost! No a co holky dělaly? Pátek začínal přednáškou o pravidlech a disciplínách, v sobotu byl trénink bez psů i s nimi, to si panička poprvé vyzkoušela kolobku a byla nadšená, tak se obávám, že to nebude dlouho trvat a doma se nám bude válet další krám, který zabere půlku obýváku. :) V neděli pak následoval běžecký trénink pod vedením Michaela Dobiáše, kde se panička dozvěděla, jak špatně běhá (jak jinak taky, že?). Následovala běžecká abeceda a pak focení s tetou Nikolou, k tomu se celý víkend procházkovalo samozřejmě. K tomu všechny doprovázelo "krásné" počasí, celé 4 stupně, mrholení a noci doprovázené bouřkami, takové počásko nikdo nečekal. Vzhedem k tomu, že osazenstvo pokoje bylo velmi stísněné (narvěte do jednoho malého pokojíku tři ausíky a tři ženský, že jo), a do toho do pokoje slušně zatékalo, se holky domů vrátily jako dva vodníci, všechny věci měly mokré. :) Panička přijela unavená a já jí moc radosti neudělala. Když dorazila, dopadala jsem opět na nožky, večer jsem dokonce nemohla vstát z postele a jít na venčení, tak moc mě ty nožky někdy bolí. :( A tak jsem měla klidový režim, nějaké prášky a už je to zase lepší.

Svátek práce jsme oslavily jak jinak než aktivně, tedy panička s Inkou, já jsem se válela na sedačce a léčila nožky. :) Inka byla na dalším frisbee semináři v ZKO Hostivice pod vedením Verči Urbáškové. Tentokrát se ale trochu projevila únava z víkendu, ono se to nezdá, ale i zloduch se dá zničit. :D Prostě to tentokrát nebyl 100% výkon, Inka neskákala tak vysoko jako jindy, panička dělala zbytečné chyby, ale i tak si to obě užily. Sešla se skvělá parta, holky poznaly nové nadšence do DF a určitě je budou i nadále vídat.

V sobotu 4.5.2013 se na nás panička opět vybodla a odjela na MVP Praha, kde fandila Oriannce. A asi jí držela palce pořádně, protože Oriannka porazila svoje soupeřky ve třídě a získala svůj první titul krásy CACík. Tímto jí ještě jednou moc gratulujeme a doufáme, že nám nezpychne a bude se s námi bavit i dál. :D V neděli po výstavě mě opět bolely nožky, a tak panička popadla Inku a odjely beze mě na Bucek sekat trávu a hrabat listí. Zloduch přijela celá šťastná, očička jí svítila a já byla opět naprdlá. Ale panička ví, proč mě nechává doma. Celý den bych totiž lítala po zahradě, skákala na všechny lidi a večer bych se nehnula. :(

Ve středu 8.5.2013 vyrazily holky zase na frisbee, tentokrát s tetou Nikolou a Oriannkou na Kladno. Přidaly se ještě Ebbička a Keyska. Teta nafotila nádherné fotky, na které se můžete podívat tady. Uvidíte tam i fotky z mushingového víkendu a ostatní fotky z procházek. Klokan byla už zase starým známým klokanem, skáče neuvěřitelně vysoko a neskutečně ji to baví. Za pár dní razí na svoje první DF závody, tak vám sem pak napíšu, jak dopadla. Prý jede s paničkou snižovat průměr. :D A jinak děkujeme tetě za disky, které Ince donesla! Panička si je bude chránit a bude je mít na házení, aby je zloduch nezničila.

Abych vám ukázala, jak na nás panička pěkně prdí, tak hned v sobotu 11.5. se na nás zase vyprdla a jela s tetou Nikolou na závody v pasení jalovic - Přestavlcký pazneht. Závody byly moc vydařené a panička má od té doby velký respekt vůči pejskům a lidem, kteří se pasení dobytka věnují. Jak to vypadalo, se můžete podívat na fotkách od tety zde. A dokonce tam byla paní, která mluvila hezky o ausíkách, přestože měla borderky a netušila, že panička s tetou doma ausíky mají. Holky si s ní hezky popovídaly a něco se dozvěděly o pasení a životě na farmě. A kravičky prý byly moc hezký! :)

Hned v neděli panička - opět BEZ NÁS - vyrazila na grilování spojené s beach volleyballem, které organizovala Verča z DBK Kladno. Panička prý ale ani chvilku nelitovala, že nás nevzala s sebou, no to ať radši nevyslovuje nahlas. :D Ale prý bychom dělaly bordýlek, lezly lidem do talířů a tahaly písek z kurtů. No teda, ta panička má o nás ale mínění! Ale zase se jí musí nechat, že nám sehnala nové autí za vydatné pomoci strejdy Jirky, tak brzy už zase budeme jezdit a špinit nové autíčko. :D Jinak v týdnu za námi byli strejdové Marcel s Ráďou, no já se mohla pokandit radostí, Inka si taky málem počůrala kamaše. :D Byli jsme na prochajdě na poli a já celou dobu lítala za strejdou Mácou a dávala jsem mu hubičky. :) A nožky mě pak ani moc nebolely, vypadá to, že se to zase trochu zlepšilo!

No a to je asi vše. :) Kromě těchto akcí samozřejmě chodíme na pravidelné procházky, sem tam pocvičíme, když to moje zdraví dovolí, tak mě panička bere na delší prochajdy a trénujeme poslušnost. V té jsem bohužel nijak nepokročila, jelikož mám pouze nárazové tréninky. Ale zdraví je přednější!

Za barákem máme dvě nové ovečky, a tak Inka chodí trénovat poslušnost. Když jsou ovečky v klidu, Inka je v klidu, jakmile se ovečky pohnou, z Inky se stává šílenec a šla by je pást. Ale lepší se to, a tak věříme, že jí pravidelný trénink trochu pomůže nalézt mozeček v hlavě. :) A já na ovečky štěkám a chci si s nimi hrát, kdybych mohla, tak je pěkně oslintám a budu jim dávat hubičky jako kozám v zoo. :)

Jo a ještě máme nějaké novinky, málem bych zapomněla! První novinka je, jak jsem psala výš, že budeme mít nové přibližovadlo, protože panička měla autonehodu. To byl šrumec vám povím! Doma chodila jak mátoha, nemohla hnout krkem a zádama a nás musela šidit na procházkách, protože se nebyla schopná moc hýbat. Za pár dní už ale byla fit. No a další novinkou je, že máme konečně kuchyň, jupííííí! Oceníme to především my, pejsci. Každý den slintáme u linky a žebráme jídlo. :) Ale ještě vás pobavím. Já velká posera jsem se té linky ze začátku bála. :D Normálně jsem do ní odmítala vstoupit a trucovala jsem v pelíšku. Už je to ale dobré, už se jí nebojím. :) Inka s paničkou se taky staly členy DiscDog Clubu ČR a můžou směle vyrážet na závody frisbee. Ty je čekají v květnu a pak i během léta. Brzy taky Inka poběží svůj první závod v canicrossu, tak jí držte palce! Tak a to je opravdu vše, určitě se toho stalo mnohem víc, ale já mám snad horší paměť než panička, tak musím spoléhat na její diář. Jenže ona si píše jen něco, budu ji muset kousnout, aby se polepšila! Tak zase za měsíc ahoj (jestli vůbec). :D