Jméno: Indiana

Celé jméno: Obscure Beauty Puella Fera

Dle průkazu původu se jmenuju Obscure Beauty Puella Fera. Tohle jméno mi vymyslela sama panička a Bohunka souhlasila, že mi ho do „papírů“ zapíše. Obscure Beauty znamená temná krása. Myslím, že mi docela sedí. Vždycky, když něco provedu, panička zvolá „ty kráso, Inka, co jsi to zase provedla?“ :))) No a temná ještě nejsem, ale panička doufá, že jednou budu. Moje merlování totiž bude tmavnout do 2 let. A taky moje povaha je někdy pěkně temná, umím totiž pořádně paničku pozlobit. :)

Plemeno: australský ovčák (Australian Shepherd aka Aussie), nazývaný také pes s očima duchů

Barva: red merle s bílými znaky a pálením

Oči: k paničce jsem odjížděla se zelenýma kukadlama, dnes jsou jantarová a v levém oku mám modrou skvrnku.

Chovatelská stanice: Puella Fera - www.puella-fera.com

Datum narození: 10.7.2011

Bydliště: Středokluky

Přezdívky: Inka, Indián, šupetka, pupendo, zlatíčko, když jsem hodná. Indiana, lama, papír, šílenec, hajzlík nebo zloduch, když zlobím. Taky Jumbo Jet, plachta a plachťák, protože mám trošku větší uši a panička se mi někdy takhle zle posmívá. :( Já jí za to ale vzápětí vždycky něco provedu, abychom si byly kvit!

Zaměstnání: otravovat ostatním život. To mi jde mooooc dobře. Na druhou stranu se ale musím pochválit, že umím i poslouchat a učení mi jde samo od sebe. S paničkou cvičíme poslušnost (doma a na cvičáku), hážeme si frisbee, chodíme na agility, obedienci a běhat, jezdíme spolu na ovečky a na kole a objevujeme kouzlo klikr tréninku. Do budoucna bych chtěla zkusit i dogtrekking a po malých krůčkách se učím i dogdancing.

Co miluju: Piškotky, sušené maso a ovoce. Na procházce paničku prosím aspoň o jeden šípek, aby mi utrhla z keře, ty totiž mám moc ráda. Miluju taky Růženku, svou sestřičku Oriannku, která bydlí nedaleko, svou ségru Surďu a svou paničku samozřejmě taky. Tu občas přivádím do hrobu svou neposedností. Občas jí něco poničím v bytě. Ona nechápe, že když se nudím, hledám si jinou zábavu a vždycky mi za to nadává!! Taky moje čistotnost v mládí jí někdy dávala pěkně zabrat. Svoje loužičky jsem dokázala tak dobře zamaskovat, že je nacházela klidně i druhý den. To už ale byly hezky vsáknuté a libě voněly. :) Vodu, sníh a bahno miluju. Pravidelně se projíždím po své misce s vodou jako na prkně. :) Když je panička poblíž, alespoň do ní namáčím packy, protože mi to zakazuje. Já jsem ale rychlejší a stíhám utéct. :) A hrabání myšiček, ovečky, klacíky, přetahování, frisbíčko a svůj tenisák taky zbožňuju!

Co nesnáším: nicnedělání. Mouchy, kterým trhám nožičky, hlavičky nebo křidýlka. Nebo všechno najednou. Nemám ráda, když mě panička koupe ve vaně. Po pár pokusech zničit paničku i koupelnu už vydržím stát, ale kdybych mohla, vezmu nohy na ramena. Zato její sprchový kout jsem si docela oblíbila a občas v něm i spím. :) Taky děti nemám bohužel ráda. Stačila jedna špatná zkušenost a já s tím bojuju dodnes..

Moje oblíbené hračky: Frisbee, tenisák, pešek, přetahovadla a klacíky jsou number one. :) Dokážu si s nimi hrát pěkně dlouho, přináším je paničce a ona mi je zase hází. Je to vždycky psina a já u toho vesele poštěkávám. Pak mám ráda taky kousací hračky z tvrdé gumy. No a málem bych zapomněla na Kong! Ten mě veeeelmi zajímá. Ale jen do té doby, než z něj vydoluju všechnu pastu nebo pamlsky, což je velmi rychle, protože jsem se naučila vzít kong za jednu stranu do tlamy a obrátit ho tak, aby z něj všechno vypadalo. :) Ale stejně nejlepší hračkou je nábytek, kytky a paničky oblečení. S těmi si ale smím hrát jen tehdy, když panička není doma. Jinak se na mě zlobí a nechápe, že mě to tak baví. :)

Moje smečka: Moje panička je Aneta a ještě k nám patří moje velká kámoška Růženka. Obě dokážu pěkně pozlobit. Paničku neustále vytáčím svým uměním dělat nepořádek. Pokaždé, když mě nechá o samotě, dostanu se jí do tašky a vytahám jí všechno oblečení, nebo alespoň roztahám po celém bytě papírové utěrky nebo vodítka. Nic jí nerozkoušu, ale nacházet po svém návratu po celém bytě svoje ponožky a podprsenky ji asi moc nebaví. :) Taky pár bot a kousek dveří jsem jí okousala, no a o mobilu, foťáku a vyúčtování do práce za 10 tisíc radši takticky pomlčím. :D Aby se ale panička často nezlobila, vynahrazuji jí moje nedostatky svou láskou a poslušností. Ta mi docela jde, řekla bych. A stejně jako u Růženky lidi říkají, že jsme si s paničkou podobné. Ono na tom asi něco bude, tedy krom barvy srsti. :)

Moje nej kámošky: Růženka, moje ségra Orianna the Legend Puella Fera, která bydlí nedaleko od nás, a v neposlední řadě i moje poloségra Surďa, kterou jsem ze začátku nemohla vystát. Růženku miluju od prvního dne, co jsme spolu. Naučila jsem ji vracet se zpátky do dětských let a vyvádět neplechy. Občas se ke mně přidá a děláme doma bordýlek. :) Dokážeme si spolu hrát nekonečné hodiny a dokonce mě už pustí i do své misky. Spíme spolu v jednom pelíšku a jedna bez druhé nedáme ani ránu. :) Růženka s námi nebydlí od dubna 2014 a někdy nám moc chybí. Vídám ji ale několikrát týdně, a to je vždycky pořádný bugr! Lítáme spolu po zahradě, já u toho chytám amok, převracím květináče a zahradní nábytek, Růža u toho štěká a prohání mě pořád dokola, lidi se můžou potrhat smíchy, no prostě taková normální rodinka. :)

Co papám: Masíčko, zeleninku, ovoce a nějaké ty doplňky stravy. Kromě normální vyvážené stravy ještě papám papírové krabice a utěrky, polštáře, pantofle, deštníky, paničky spodní prádlo (Tedy nikdy jsem ho neroztrhala, jen si nemyslete. Vždycky si s ním jen pohraju.), mobil, foťák, pracovní věci paničky a velmi ráda okusuju lidské části těla. Občas mi panička ze zadku tahá věci původu neurčitého. :D

Moje poznávací znamení: Huňatý kožíšek. Jedno ucho hnědé a jedno merlaté. Každé oko trochu jiné. Na fotkách vždycky vypadám jako mimozemšťan. :) Narozdíl od Růženky jsem nebojsa. K paničce jsem přišla krásně socializovaná, a tak mě téměř nic nezastraší.

Co umím: No jasně že skoro všechno!! Krom umění ničit věci a skákání na lidi, které mi jde na jedničku, jsem velmi učenlivá. Panička se mnou pilně trénuje, ale co vám budu povídat. Ono mi to jde vlastně samo, jen panička si myslí, že mě cvičí. Ve skutečnosti ale cvičím já ji. :)

Povely, které v rámci svého věku a zkušeností jakž takž zvládám, jsou sedni i sedni za chůze, lehni i lehni za chůze, postoj, stůj, ke mně, k noze, čekej, chůzi na vodítku i bez vodítka (to mi jde dokonce líp), hledej, box, popros, čau (podání pravé packy), pac (levá packa), touch, pusinku, slalom (mezi nohama), left a right, mezi (chůzi mezi paniččinýma nohama) a skrz (mezi opačným směrem), osmičky i otočky, taky couvání, zvedání zadních pacek ještě trénujeme, hop, catch (výskok do náruče), drž a pusť, záda (vyskočím paničce na záda) a pupendo (převalení na záda). Pilně se učím taky zóny, které mi jdou moc hezky. Občas s paničkou děláme blbiny s klikrem. Mně se to vždycky ze začátku nelíbí, protože musím přemýšlet, a tak na paničku štěkám a brumlám a vůbec protestuju, že taky něco musím dělat. Vždycky jsem ale úspěšná! A tak díky paničce lezu do krabice, na krabici, pod židli, na židli, prolézám různé skrýše, převracím věci čumákem, přináším věci, zvedám různě tlapky a vlastně je to psina!